Na trhu BTC sa objavil nový líder medzi veľrybami

Záhadný investor sa po ďalších dnešných nákupoch prvej kryptomeny stal najväčšou BTC veľrybou na svete. V súčasnosti vlastní 144 664 bitcoinov v hodnote 2,4 miliardy dolárov podľa aktuálneho výmenného kurzu.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Záhadná veľryba ovládla trh BTC

14. novembra dominovala na bitcoinovom trhu anonymná veľryba z hľadiska držaných mincí. Po nedávnej transakcii, pri ktorej získal 1 200 BTC, teraz vlastní 144 664 bitcoinov. Ich celková hodnota je podľa aktuálneho kurzu 2,4 miliardy USD. Podľa BitInfoCharts sa neznáma veľryba umiestnila na pódiu pre držby BTC na zozname Bitcoin Rich. Predbieha len kryptomenové burzy Binance a Bitfinex.

BitInfoCharts tiež oznámil, že táto veľryba má v súčasnosti viac ako 800 miliónov dolárov v nerealizovaných stratách, pretože naďalej hromadí BTC s býčím sklonom. Nie je možné určiť, či peňaženka so spomínaným množstvom bitcoinu patrí burze, inštitúcii alebo jednotlivcovi.

Anonymný on-chain analytik s prezývkou Venturefounder je toho názoru, že aktivita veľryby nenaznačuje aktivitu zameranú na výmenu kryptomien:

14. novembra tento subjekt nakúpil 1 200 BTC v dvoch samostatných transakciách. Transakcia sa uskutočnila za 16 944 USD a 16 672 USD. Zdá sa, že najnovšia akumulácia je výsledkom poklesu bitcoinu, ktorý spustil okrem iného krach tretej najväčšej kryptomenovej burzy – FTX.

Bitcoin Trading GIF by 1inch

Bitcoin stále smeruje na juh

Cena bitcoinov v čase písania tohto článku je 16 863 dolárov. Prvá kryptomena stráca 1,25 % za 24 hodín, hoci na týždennej báze bitcoin stráca 21,7 %. Okrem BTC klesajú aj iné kryptomeny. Ethereum dnes stojí 1 220,68 USD. ETH počas týždňa stráca na hodnote 23,82 %.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár