Prvýkrát v tomto roku zaznamenali bitcoinoví mineri viac výnosov ako etheroví

Na Sibíri stále viac domácností ťaží BTC

od Martin

Po tom, čo Čína začiatkom tohto roka zakázala kryptomeny, sa Rusko stalo druhou najväčšou krajinou ťažby bitcoinov na svete. Jeho chladné podnebie vytvára ideálne podmienky pre centrá, ktoré môžu dlhodobo fungovať so špičkovou účinnosťou bez zložitých chladiacich systémov.

Ale okrem firemných aktivít sa v Rusku stáva populárnym aj domáca ťažba.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Do Ruska prichádzajú domáci mineri

Podľa správy The Telegraph bitcoin ťaží viac ako 14 400 domácností v ruskom Irkutsku. Minulý rok to bolo takmer polovičné číslo oproti 8 000. Región využíva chladné počasie a má najnižšie ceny energií v krajine.

64-ročná žena ťažiaca kryptomeny v Irkutsku povedala:

Úprimne, stále úplne nerozumiem, ako to celé funguje. Myšlienka, že moje peniaze končia každý mesiac na mojom účte, ma ako dôchodcu hreje pri srdci.“

Žena zarobila tisíce dolárov ťažbou bitcoinov v snahe zvýšiť svoj mesačný príjem. Od štátu dostáva len dôchodky vo výške 160 dolárov.

Majk Spirit NFT

Ceny energií v Irkutsku

V Irkutsku sa ceny energií určujú rôzne v závislosti od ich využitia. Priemyselná činnosť v súčasnosti platí približne štyrikrát viac ako domácnosti. Keďže ľudia zakladajú veľké bane v obytných štvrtiach, aby využili ešte nižšie náklady na energiu, hranica medzi domácou a podnikovou spotrebou energie sa stiera.

Oleg Prichko, generálny riaditeľ Irkutskenergo, miestnej energetickej spoločnosti v Irkutsku, povedal:

Irkutsk je obkolesený pásom bitcoinových minerov a tí preťažujú elektrické vedenia, ktoré nie sú určené na zvládnutie tohto množstva. Na predmestiach regiónu desiatky etablovaných bitcoinových fariem spotrebúvajú elektrinu Irkutskenergo za obchodné sadzby.

Energetická spoločnosť podľa správy už podala desiatky žalôb na podozrivých baníkov. Senior manažér Jevgenij Vlasov zhromažďuje údaje, aby dokázal, že musia prejsť na firemné sadzby.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár