Na čakaciu listinu „Coinbase NFT“ sa už zapísalo viac ako milión ľudí

od Martin Tkáč

Sanchan Saxena, viceprezidentka spoločnosti Coinbase pre produkty, včera oznámila, že záujem o ich novú platformu NFT je obrovský. Na čakaciu listinu „Coinbase NFT“ sa už prihlásilo takmer 1,1 milióna ľudí.

Platforma NFT Coinbase

Od 12. októbra, keď sa otvorila čakacia listina, prihlásilo sa viac ako milión ľudí.

Platforma NFT má byť spustená ešte tento rok. Coinbase NFT bude spočiatku podporovať tokeny ERC-721 a ERC-1155 na báze Ethereum. Existujú však plány na rozšírenie podpory na ďalšie blockchainy.

V čase tohto písania čaká takmer 1,1 milióna ľudí na prístup na platformu NFT. Sanchan Saxena, viceprezidentka pre produkty spoločnosti Coinbase, na twitteri uviedla, že záujem o projekt je taký veľký, že negatívne ovplyvnil webovú stránku spoločnosti, ktorá nejaký čas nemohla vydržať taký veľký nápor.

S takým veľkým záujmom sa platforma NFT môže čoskoro stať vážnou konkurenciou pre takých gigantov trhu NFT, ako je napríklad OpenSea. Podľa údajov DappRadar sa OpenSea môže pochváliť asi 260 000 aktívnymi používateľmi, ktorí za posledný mesiac vykonali celkovo 2,49 milióna transakcií.

Problémom konkurencie s OpenSea však bude, že Coinbase NFT bude spočiatku k dispozícii iba pre amerických zákazníkov starších ako 18 rokov. Až potom bude uvedený na medzinárodné trhy.

Počet subjektov na trhoch NFT rastie

Coinbase vstupuje na trh NFT po tom, čo konkurenčné burzy kryptomien ,FTX a Binance spustili aj svoje vlastné obchodné platformy NFT. Binance NFT bola spustená v júni, zatiaľ čo FTX a FTX.US spustili svoje platformy NFT s obmedzenou funkčnosťou minulý mesiac.

Stojí za to dodať, že FTX.US rozšírila svoju podporu pre blockchain Solana.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár