Na Binance nemôžeme správne dohliadať

od Martin Tkáč

Britský finančný regulátor FCA varoval Binance pred dvoma mesiacmi. Teraz uviedol, že „na základe doterajšieho záväzku spoločnosti sa domnieva, že na ňu nemožno účinne dohliadať“.

FCA sa obáva pokrytia Binance

Agentúra Reuters 25. augusta uviedla, že britský regulačný orgán je znepokojený globálnym dosahom spoločnosti Binance a sortimentom výrobkov, ktoré považuje za „vážne riziko“.

To je obzvlášť znepokojujúce v kontexte členstva spoločnosti v globálnej skupine, ktorá ponúka komplexné a vysoko rizikové finančné produkty. Predstavujú značné riziko pre spotrebiteľov.

V júni FCA zakázal Binance pôsobiť v Británii a na platformu uložil niekoľko požiadaviek. Ešte ten mesiac Binance reagoval na regulátora. Burza tvrdila, že jej dcérska spoločnosť Binance Markets Limited nie je britským kryptomenovým derivátom a že pravidlá FCA sa nevzťahujú na celé spektrum subjektov skupiny Binance, ktoré sú globálne a mimo dosahu.

Ako informovala agentúra Reuters, hovorca burzy oznámil, že Binance Markets Limited plne splnila všetky požiadavky regulátora. Okrem toho pokračuje v spolupráci s FCA pri riešení všetkých nevyriešených problémov.

Keďže priemysel ekosystémov kryptomien pokračuje v raste a vývoji, zaväzujeme spolupracovať s regulátormi a tvorcami tejto politiky. Cieľom je vyvinúť politiku, ktorá chráni spotrebiteľov, podporiť inovácie a posunúť náš priemysel v pred.

To však nesplnilo potreby FCA. Inštitúcia predložila dve žiadosti a informácie o širšom globálnom obchodnom modeli spoločnosti a jej syntetických výmenných tokenoch. FCA sa domnieva, že reakcie Binance na niektoré otázky „sa zdali byť odmietnutím poskytnúť informácie“.

Aktualizácia ceny BNB

Token binárnej mince (BNB) stratil za posledných 24 hodín 0,5% svojej hodnoty a v čase písania tohto článku je jeho cena 487 dolárov. Minca však počas poslednej rally odviedla skvelú prácu. Za posledný týždeň získala 23% a za posledný mesiac 62%. BNB je teraz 28% pod rekordným maximom 686 dolárov z 10. mája.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár