Musk tvrdí, že je schopný BTC „nafúknuť“

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla zdôraznil, že okrem akcií spoločností Tesla a SpaceX stále „pevne drží“ každý Bitcoin, ethereum a dogecoin.

Konverzácia Elona Muska, generálneho riaditeľa Twitter Jacka Dorseyho a generálnej riaditeľky spoločnosti Ark Invest Cathie Woodovej v rámci konferencie „Ako môžu inštitúcie prijať Bitcoin“prebehla, priťahuje pozornosť globálnej krypto komunity.

Všetci očakávajú vyhlásenie Elona Muska a nervózne predpovedajú možné scenáre pre trh kryptomien.

Počas diskusie Elon Musk zdôraznil: „Môžem“ nafúknuť „cenu Bitcoin, ale rozhodne nenechám“ unášať „žiadne BTC. Okrem akcií spoločností Tesla a SpaceX je Bitcoin najväčším aktívom, ktoré vlastním. „

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla dodal:

„Ak cena Bitcoinu klesne, prídem o peniaze aj ja“

Okrem toho Elon Musk potvrdil, že Tesla bude aj naďalej používať Bitcoin ako platobný prostriedok, akonáhle ťažobný priemysel kryptomien využije 50% alebo viac obnoviteľnej energie.

„Poslaním spoločnosti Tesla je podporovať vznik udržateľného energetického priemyslu.“ To nemôžeme urobiť na jednej strane a na druhej strane naopak. „

Šéf Tesly zároveň vyvolal pochybnosti o rýchlosti zmien vo využívaní zelenej energie, ktoré ťažobný priemysel v poslednej dobe hlásil.

„V zásade neexistuje spôsob, ako pomocou obnoviteľných zdrojov zdvojnásobiť alebo strojnásobiť energiu za tak krátku dobu.“

Okrem vlastníctva Bitcoinu sú Ethereum a Dogecoin ďalšie dve kryptomeny, ktoré má miliardár vo svojej peňaženke.

Chcem vyhrať!

Počas chatu sa CEO Twitteru Jack Dorsey podelil o to, že je pevným zástancom Bitcoinu. Táto trieda aktív je pre neho spôsob, ako pomôcť znížiť transakčné náklady a zlepšiť životy ľudí.

Dorsey navyše vidí Bitcoin ako „menu“ výhradne pre internet, čo umožňuje mnohým ľuďom ľahko vykonávať cezhraničné platby a podporuje rôzne online obchodné modely.

Generálna riaditeľka spoločnosti Ark Investment Management Cathie Wood tiež vyjadrila podporu Bitcoinu a označila ho za zaistenie proti inflácii.

Cena Bitcoinu okamžite reagovala pozitívne pred a po akcii, odskočila o viac ako 8%, teraz sa obchoduje za 32.000 USD.

zdroj: cs.blogtienao.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár