Musk o navrhovanom pravidle dane z kryptomien

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk vystúpil v diskusii o navrhovanom pravidle dane z kryptomien, ktoré je súčasťou zákona o infraštruktúre. Medzitým senátori USA Patrick Toomey, Ron Wyden a Cynthia Lummis navrhli zmenu a doplnenie tohto pravidla v prospech baníkov.

Musk reagoval na desaťdielne vlákno Twitteru o daniach z kryptomeny, ktoré začal Brian Armstrong z Coinbase 4. augusta. Armstrongovo vlákno začalo veľmi kriticky voči navrhovanému pravidlu zdaňovania kryptomien a začalo:

Ak ste sa riadili vláknami zákona o infraštruktúre, viete, že existuje narýchlo vymyslené poskytovanie digitálneho majetku.
Toto ustanovenie by mohlo mať zásadný negatívny vplyv na americké kryptomeny a neúmyselne by vynútilo väčšiu inováciu v zahraničí.

Musk súhlasil a vo svojom vlastnom tweete uviedol, že:

Teraz nie je čas na vyberanie víťazov alebo porazených v technológii kryptomeny.

Generálny riaditeľ tiež uviedol, že „nedošlo k žiadnej kríze, ktorá by si vyžadovala uponáhľanú legislatívu“.

Komunita kryptomien by mala kontaktovať svojich senátorov

Elon nie je jedinou známou postavou v krypto priestore, ktorá zasiahla troch menejcenných, pokiaľ ide o ustanovenie o dani z kryptomien a opravu Wyden-Lummis-Toomey. Zúčastnil sa ho aj zakladateľ Cardana Charles Hoskinson, ktorý sa obrátil na svojich nasledovníkov vo video správe zdieľanej na Twitteri 6. augusta v ktorej pred hlasovaním 7. augusta predniesol tri jednoduché návrhy „byť produktívny“.

Jeho prvý návrh bol, aby sa krypto komunita obrátila na svojich štátnych senátorov a zdôraznila dôležitosť novely. Hoskinson odporučil divákom, aby sa kontaktovali prostredníctvom e -mailu, telefónu a listu, a uviedol:

Ak dôjde k cunami vášnivej podpory, je to prinajmenšom niečo, čo môže čerpadlo spustiť.

Tento návrh je v súlade s vlastnou požiadavkou Twitteru senátora Lummisa v ten istý deň. Prokryptosenátor z Wyomingu ju oslovil 6. augusta a prosil komunitu, aby zavolala, tweetovala a poslala e-mail svojim senátorom.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár