Musíme pôsobiť v kryptomenovom priestore – hovorí prezident Mastercard

od Martin Tkáč

Tradičné kartové siete zápasia s tým, aby svoje služby mohli využívať výhody nového pokroku v digitálnych aktívach. Bez ohľadu na to, či ide o digitálne meny centrálnych bánk alebo stablecoiny súkromného sektora.

Mastercard je zameraná na to, aby bola pilierom hodnotových tokov

Generálny riaditeľ spoločnosti Mastercard Michael Miebach počas tlačovej konferencie 29. júla diskutoval o najnovšom vývoji v oblasti kryptomeny a CBDC. Zdôraznil, že spoločnosť je dobre pripravená zostať pilierom interných a medzinárodných hodnotových tokov:

Veríme, že to čo robíme, prináša perspektívu na trh ako multilaterálneho poskytovateľa platieb. Musíme byť v tomto priestore, pretože ľudia hľadajú odpovede.

Mastercard je v digitálnom svete veľmi aktívny. Spoločnosť bola čiastočne stimulovaná jej konkurenciou, Visa. Vo februári spoločnosť Mastercard odhalila, že v roku 2021 zamýšľa podporovať kryptomeny. Spoločnosť chce týmto spôsobom vydláždiť cestu pre takmer miliardu používateľov, ktorí budú môcť minúť svoje kryptomeny vo viac ako 30 miliónoch podporovaných obchodných miestach po celom svete.

Začiatkom tohto týždňa spoločnosť oznámila nový program spolupráce pri spustení ako súčasť programu Mastercard Start Path, akceleračný program zameraný na podporu fintechov a spoločností pracujúcich s digitálnymi aktívami, kryptomenami a technológiou blockchain.

Spoločnosť Frma spustila aj virtuálne testovacie prostredie, ktoré má centrálnym bankám pomôcť simulovať emisie CBDC, distribúciu a transakcie medzi viacerými stranami. Platforma je prispôsobená veľkoobchodným aj maloobchodným CBDC a ponúka praktický pohľad na to, ako okrem mnohých ďalších možností môže byť CBDC interoperabilná s existujúcimi platobnými metódami a môže byť použitá na platenie za každodenný tovar a služby.

Počas rozhovoru o zisku Miebach tvrdil:

Všetky tieto krajiny musia urobiť kompromis medzi existujúcim poskytovaním finančných produktov a tým, čo CBDC rieši, či už ide o finančnú integráciu alebo cezhraničné platby. S týmto všetkým máme skúsenosti.

A čo stablecoiny?

Mastercard tiež neignoruje sektor stablecoinov. Miebach potvrdil, že spoločnosť pripravuje svoju sieť na zvládanie stabilných transakcií s mincami za predpokladu, že emitenti splnia regulačné požiadavky a normy ochrany a bezpečnosti spotrebiteľa.

zdroj: blockchainnews.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár