Mt. Gox vypláca užívateľom bitcoiny, čo na to trh s kryptomenami?

Dnes sa mnohí bitcoinoví investori obávajú, že vyplatenie 137 000 BTC klientom Mt. Gox, povedie k ďalšiemu kolapsu ceny kryptomeny. Sú však tieto obavy opodstatnené?

od Martin Tkáč

Newsletter news
Mt. Gox vypláca BTC

Začnime tým, že pri podávaní žiadosti mali veritelia možnosť získať bitcoiny predčasne v rámci jednorazovej platby alebo počkať až do konca procesu ozdravenia, keď bude k dispozícii viac prostriedkov na platbu.

Očakáva sa, že platby sa začnú koncom augusta, hovorí správca Nobauaki Kobayashi. Podľa analytika Dannyho Devana môže tento proces trvať niekoľko mesiacov, a preto nepredstavuje priamu hrozbu pre trh BTC.

Na Twitteri koluje množstvo falošných informácií, tak si niečo vyjasnime. Mt.Gox zajtra nevyplatí VŠETKÝCH 137 000 bitcoinov. Proces splácania začína zajtra, takže vaši veritelia začnú dostávať svoje bitcoiny. Celý proces bude trvať mesiace!

Devan napísal v tweete uverejnenom pred niekoľkými dňami v auguste.

Michaël van de Poppe zase v tweete z 26. augusta napísal o absencii ohrozenia BTC v súvislosti s celou situáciou:

Strach z potenciálnej výplaty bitcoinov zo strany Mt. Gox je jednoducho neopodstatnený
– povedal van de Poppe.

V novembrovom rehabilitačnom pláne Kobayashi zároveň poznamenal, že veritelia si môžu vybrať aj platbu v rôznych menách, vrátane dolárov alebo bitcoinových mien. Okrem toho je nepravdepodobné, že veritelia predajú svoje BTC okamžite, vzhľadom na to, že sú na trhu s kryptomenami raní používatelia (akciový trh skolaboval v rokoch 2013/2014) a môžu čakať, kým ich aktíva opäť vzrastú.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár