Mr. Whale: „Bitcoin je bližšie k dosiahnutiu 0 dolárov ako 100 000 dolárov“

od Martin Tkáč

Mr. Whale, ktorý na Twitteri používa aj pseudonym Cryptowhale, 2. októbra uviedol, že „bitcoin je bližšie k dosiahnutiu 0 dolárov ako 100 000 dolárov“.

„Myslím si, že bitcoin nikdy nedosiahne 0 dolárov, pretože to nie je matematicky možné,“ povedal pán Whale v rozhovore. „Nebola to predpoveď,“ hovorí, „ale len spôsob, ako ukázať určitú perspektívu.“

Svoje posolstvo adresuje najmä ovplyvňovateľom kryptomien a maximalistom. Niektorí predpovedali, že cena bitcoinu (BTC) dosiahne nové maximum na úrovni 100 000 dolárov do konca tohto roka. V čase uverejnenia tohto príspevku BTC vyšprintovalo na viac ako 51 000 dolárov.

Populárnou protiprognózou je model Stock to Flow (S2F) analytika PlanB. Predpovedá mimoriadne vysoké ceny bitcoinov, až 1 milión dolárov do roku 2025. Mr. Whale, ktorý má na Twitteri 300 000 sledovateľov, si myslí, že sú to len prázdne reči.
Tvrdí, že „90% priazdnivcov je pod falošným dojmom“, že bitcoin do konca roka dosiahne vrchol 100 000 dolárov alebo viac.

„Môj tweet hovorí iba o tom, ako sme bližšie k tomu, aby sme nemali žiadnu hodnotu, než k tomu, kde od nás maximalisti očakávajú, že sa dostaneme za menej ako tri mesiace.“ Toto je iluzórna predpoveď založená na zbožnom želaní, “obvinil bitcoinového medveďa, ktorý sa považuje za„ bitcoinového realistu “.

Pokračoval:

Nachádzame sa v nebezpečnom období s nedostatočnou reguláciou, rekordne vysokou mierou podvodov, manipuláciou s cenami a zlými aktérmi v krypto scéne. Tento priestor je potrebné vyčistiť a mnohí sa to boja priznať, pretože sú príliš exponovaní.

Neslávne známy rutinný postoj Mr. Whale z neho urobil terč útokov užívateľov Twitteru na bitcoinových maximalistov Obvinili tohto dlhoročného investora z toho, že je obchodníkom proti kryptomenám. Pán Whale kritiku odmietol s tým, že „podporujem toto odvetvie a pre jeho ciele  mám z dlhodobého hľadiska veľký optimizmus“.

Mr. Whale: Bitcoin „nie je vyvolený“

Mr. Whale pochybuje, že sa bitcoin niekedy stane globálnou menou. „Bitcoin nie je vyvolený z mnohých dôvodov,“ vysvetlil.

„Na začiatok to nemôže byť škálovateľné.“ Navždy bude obmedzený na približne 600 000 transakcií denne, čo je nič v porovnaní s miliardami, s ktorými sa vo svete obchoduje každý deň. Bitcoin bude vždy šialene drahý  a extrémne pomalý, “dodal.

Pán Whale tiež obvinil sieť Lightning Network, platobný protokol bitcoinového blockchainu. Cieľom je zvýšiť rýchlosť transakcií a vyriešiť problémy so škálovateľnosťou digitálnych aktív.

„Príbeh, do ktorého sa maximalisti pokúšajú vtlačiť, je mätúci. Lightning Network je centralizovaná sieť, ktorá vyžaduje validátorov tretích strán.

Satoshi Nakamoto uviedol, že keď je potrebná tretia strana, celý cieľ sa nedáva zmysel, “argumentoval.

Na otázku, či niekto berie svoje predpovede medveďa vážne, sa Mr. Whale uchýlil k typickej odpovedi:

„Je mi jedno, či ľudia počúvajú alebo nasledujú moje predvolanie, chcem sa len podeliť o jedinečný pohľad, ktorý nie je ovplyvnený emóciami a chamtivosťou.

Potvrdzuje, že je „jedným z najpresnejších obchodníkov s kryptomenami na Twitteri … dlhé roky robí 100% správne rozhodnutia“. Mr. Whale tvrdí, že sa v mnohých kľúčových okamihoch kryptomeny v mnohých prípadoch rozhodol správne.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár