Monster Strike od Mixi prichádza

od Martin Tkáč

Japonský vydavateľ plánuje využiť svoje skúsenosti a zamerať sa na NFT v rovnakom blockchaine ako NBA Top Shot.
Mixi, popredný japonský vydavateľ mobilných hier a aplikácií, dnes oznámil, že uvedie na trh blockchainové hry a zážitky NFT na blockchaine Flow, ktorý je domovom NBA Top Shot a ďalších pripravovaných platforiem NFT.

Mixi začal svoje fungovanie ako najväčšia sociálna sieť v Japonsku, ktorá bola spustená v roku 2004 a v nasledujúcich rokoch mala desiatky miliónov používateľov. Nakoniec Mixi vybledol, keď globálny konkurent Facebook získal v krajine silu, ale firma sa zmenila na vydavateľa mobilných aplikácií.

Korunným klenotom spoločnosti je Monster Strike, populárna mobilná rolová/logická hra, ktorá bola uvedená na trh v roku 2013 a dodnes zarobila viac ako 9 miliárd dolárov. V tomto období zhromaždil celkovo 55 miliónov hráčov a dokonca vytvoril animované seriály a filmy.

Monster Strike je v Japonsku obrovský, ale anglická verzia nenašla rovnaký druh publika na celom svete a bola ukončená v roku 2017. Mixi vydáva aj ďalšie mobilné aplikácie a hry a nedávno spustila Tipstar, aplikáciu na športové stávkovanie, ktorá používateľom umožňuje stávkovať s priateľmi.

Mixi toho o svojich plánoch veľa nezdieľal, ale Roham Gharegozlou, generálny riaditeľ Dapper Labs, tvorca Flow vo vyhlásení uviedol, že vydavateľ má „epickú stratégiu NFT“. Vo vydaní sa tiež uvádza, že Mixi predstaví NFT zamerané na japonských spotrebiteľov.
Podľa jej najnovšej výročnej správy sa bohatstvo spoločnosti Mixi mení po rokoch klesajúcich výnosov, pričom jej fiškálny rok 2021 prvým po piatich rokoch s rastúcimi predajmi a ziskami. Mixi poukázal na spustenie Tipstar a zvýšené používanie ďalších aplikácií, ako aj na spoluprácu v hre s animovanými vlastnosťami, ako sú „Attack on Titan“ a „Neon Genesis Evangelion“.

Globálny trh NFT explodoval v priebehu roka 2021 s celkovým objemom obchodov na trhoch v prvých troch štvrťrokoch roka viac ako 13 miliárd USD na DappRadar. NFT funguje ako potvrdenie o jedinečnej digitálnej položke, či už ide o obrázok, video súbor alebo interaktívnu videohru.

Vlastná skúsenosť Dapper Labs so zberateľskými predmetmi NBA Top Shot bola jedným z prvých úspešných príbehov tohtoročného rozmachu trhu NFT, pričom spoločnosť k dnešnému dňu vykázala celkový objem predaja viac ako 800 miliónov dolárov. Koki Kimura, prezident a riaditeľ spoločnosti Mixi, uviedol úspech NBA Top Shot ako motivačný faktor pri výbere platformy Flow.

„Kreativita Dapper Labs v oblasti dizajnu a funkčnosti je taká výnimočná, že takmer vyvoláva pocit žiarlivosti,“ povedal Kimura vo vyhlásení.

„V USA sa už stali významnou súčasťou športovej ekonomiky. Rovnakú energiu vyvijajú na japonský trh NFT transformáciou rôznych zábavných a športových obsahov na digitálne aktíva.“

Dapper teraz pracuje na podobných platformách NFT pre NFL, španielsku futbalovú ligu LaLiga a Ultimate Fighting Championship. Blockchain Flow však nie je len na vlastné použitie Dapperu: je to verejná sieť, na ktorej môžu iní vývojári stavať decentralizované aplikácie, hry a NFT trhy.

Dapper hovorí, že viac ako 600 tímov teraz stavia na Flow, vrátane pripravovaných projektov ako Jambb a Genies. Firma nedávno povedala, že Flow je teraz „riadený komunitou“, pričom Dapper teraz ovláda menej ako jednu tretinu uzlov konsenzu siete.

zdroj: bitcoin.pl, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár