Monero predstavuje Atomic Swaps. Cena tokenu rastie o 20%

od Martin Tkáč

Monero (XMR), najväčšia kryptomena podľa trhového stropu so zameraním na súkromie, zaznamenala 20% nárast ceny. Všetko vďaka implementácii Atomic Swaps minulý týždeň.

Monero implementuje Atomic Swap

V piatok Project Monero oficiálne oznámil implementáciu Atomic Swap vyvinutých podľa viacreťazcového protokolu siete COMIT. Cieľom implementácie je zjednodušiť transakcie medzi XMR a BTC.

Po spustení nových funkcií pôvodný token projektu výrazne vzrástol. Cena XMR vzrástla z približne 265 dolárov v deň vydania na 331 dolárov.

Spolutvorca projektu Monero, ErCiccione, povedal, že novo predstavená implementácia je úplne nová technológia. Má umožniť používateľom výmenu BTC a XMR bez toho, aby sa museli spoliehať na sprostredkovateľov, ako je napríklad burza kryptomien.

ErCiccione vysvetlil:

Tieto swapy sa nazývajú „atómové“, pretože majú iba dva možné výsledky: buď je obchod úspešne dokončený a každý obchodník dostane prostriedky toho druhého, alebo sa nič nestane a obaja obchodníci si ponechajú finančné prostriedky, s ktorými začali.

Používatelia môžu teraz testovať Atomic Swap

Podľa oznámenia môžu používatelia teraz začať testovať atómové swapy. Na to si musia stiahnuť softvér vytvorený spoločnosťou COMIT. Spoločnosť ErCiccione však používateľov upozornila, že nové swapy „môžu mať nepredvídateľné chyby“ a odporučil otestovať malé množstvá.

XMR je projekt zahájený v roku 2014. Ide o najväčšiu kryptomenu zameranú na ochranu osobných údajov, ktorá bola navrhnutá tak, aby sťažovala sledovanie transakcií. V čase písania tohto článku je Monero 30. najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie v hodnote 5,7 miliardy dolárov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár