Mladí Španieli chcú investovať do bitcoinov

od Martin Tkáč

Alokovanie finančných prostriedkov do aktív kryptomeny je najobľúbenejšou investičnou stratégiou mladých Španielov. Ukazuje sa, že až 38% z nich priznalo, že by v najbližších mesiacoch takúto investíciu realizovalo.

Španielsko a bitcoin

Podľa najnovších štúdií plánuje v nasledujúcich mesiacoch vstúpiť na trh s kryptomenami až 38% Španielov vo veku 25 až 40 rokov. Navyše 21% už investovalo do bitcoinov alebo niektorých altcoinov.

Ako to vieme? Španielska banka Rebellion uskutočnila prieskum s cieľom zistiť, či mladí Španieli uvažujú o investovaní do kryptomien v blízkej budúcnosti. Podľa výsledkov viac ako tretina účastníkov štúdie odpovedala „áno“.

Je príznačné, že kryptomeny sú medzi mladými Španielmi obľúbenejšie ako tradičné investičné nástroje. Len 19% ľudí používa dôchodkové fondy a bankové vklady.

Prieskum odhalil aj hlavné dôvody, prečo si mladí ľudia kupujú kryptomeny. 27% respondentov v prieskume sa domnieva, že je to „dobrá investícia“, zatiaľ čo 27% označuje bitcoiny a altcoiny za „budúcnosť platobného trhu“. Napriek tomu až 17% odpovedalo, že o kryptomenách nič nevie.

Sergio Cerro, generálny riaditeľ spoločnosti Rebellion, pre médiá uviedol, že digitálny obsah bude dôležitým „faktorom, ktorý treba v budúcnosti zvážiť“. Teraz zdôraznil, že je načase, aby spoločnosti ako on prijali túto triedu aktív.

Svet platieb sa mení a je načase sa rozhodnúť, či sa na tejto zmene chceme zúčastniť alebo nie. Je otázkou času, kedy ich začnú veľké inštitúcie a organizácie akceptovať kryptomeny ako spôsob platby, povedal.

Technológia blockchain v Španielsku

Podľa ďalšej správy malo 25% španielskych spoločností v určitom okamihu kontakt s technológiou blockchain. Napriek tomu, že počet aktívnych používateľov tejto technológie je 11%, stále ide o výrazný nárast z 1% na konci roku 2019.

Okrem toho 46% veľkých spoločností v Španielsku je za zavedenie tejto technológie na zvýšenie ich bezpečnosti.

Nové hospodárstvo si vynucuje prijatie nových obchodných modelov založených na digitálnych inováciách. V tejto súvislosti sa v roku 2020 na blockchain začalo pozerať ako na efektívnu technológiu, ktorá prispieva k znižovaniu nákladov a rizík a ako na jednu z hlavných technologických stratégií, uviedol Jesús Rodríguez, generálny riaditeľ technologickej spoločnosti REALSEC.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár