Mladí ľudia chcú investovať do kryptomien v rámci svojich dôchodkových plánov

Mladí investori chcú na svoje sporiace účty pridať aktíva v kryptomenách.

od Simona

Newsletter news

Mladí ľudia chcú investovať do kryptomien

Keďže globálny finančný ekosystém naďalej prechádza veľkými zmenami, mladí investori v Spojených štátoch sa čoraz viac prikláňajú k aktívam v kryptomenách ako k alternatívnej investičnej možnosti, ktorú si môžu pridať do svojich dôchodkových plánov.

Nedávna štúdia Charlesa Schwaba, amerického správcu aktív, o približne 1 100 ľuďoch, ktorí majú 401 (k) dôchodkových plánov a sú vo veku od 21 do 70 rokov, odhalila rastúci záujem o digitálne aktíva.

Približne 45 % mileniálov a 46 % generácie Z prezradilo, že chcú investovať do kryptomien, keď sa ich spýtali, aké investičné produkty by chceli pridať do svojho dôchodkového plánu.

Štúdia tiež zistila, že 43% Gen Z a 47% Millennials už investovalo do kryptomien mimo svojich 401 (k) účtov.

Tento značný záujem o kryptomeny medzi Gen Z a Millennials kontrastoval s náladami oveľa starších investorov – Gen X a baby boomers.

Podľa prieskumu len 31 % respondentov Gen X a 11 % boomerov chce investovať do kryptomenových aktív v rámci plánov 401 (k). Ešte väčším sklamaním je percento starších investorov, ktorí už držia pozície na trhu s kryptomenami. 33 % Gen X priznáva, že vlastní kryptomeny. Zo skupiny boomu sú to len 4 %.

Štúdia tiež zistila, že rastúca inflácia zostáva najväčšou prekážkou odchodu do dôchodku pre všetkých investorov, ktorí naďalej hľadajú bezpečnejšie investičné nástroje, aby sa zabezpečili proti ťažkým ekonomickým podmienkam.

Crypto Invest GIF by KiwiGo (KGO)

Inštitúcie reagujú na záujem o kryptomeny

Keďže sa o kryptomeny zaujíma čoraz viac investorov, inštitúcie začali investorom ponúkať možnosti začlenenia digitálnych mien do svojich dôchodkových plánov.

V apríli jeden z najväčších svetových správcov aktív, Fidelity Investments, odhalil, že umožní 401 (k) majiteľom sporiacich účtov investovať do bitcoinov. Spoločnosť vysvetlila, že majitelia účtov budú môcť minúť až 20 % svojho zostatku na bitcoiny.

Samotný Charles Schwab sa čoraz viac angažuje v odvetví digitálnych aktív. Minulý mesiac bola jedným zo subjektov, ktoré podporili spustenie platformy obchodovania s kryptomenami EDX Markets.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár