Mladí Američania túžia nakupovať kryptomeny

od Martin Tkáč

Podľa výskumu mladí Američania investujú do trhu digitálnych aktív podstatne viac ako staršie vekové skupiny.

Mladí Američania uprednostňujú kryptomeny

Platforma na obchodovanie s kryptomenami Bakkt, skúmala viac ako 2 000 amerických občanov. Cieľ? Zistiť, prečo investori nakupujú kryptomeny a digitálne aktíva.

Najviac do bitcoinov a altcoinov investovali mladí investori, konkrétnejšie do 29 rokov. Zdalo sa, že v tejto veci sú najsebavedomejší a najkompetentnejší. Na druhej strane ľudia nad 60 rokov neprejavili takmer žiadnu ochotu zaoberať sa touto triedou aktív.

Ukázalo sa tiež, že muži sú na tomto trhu aktívnejší ako ženy. Aj o tejto téme vedia lepšie. 46 % účastníkov trhu si myslelo, že jediný spôsob, ako investovať do bitcoinu, je zaplatiť cenu za celú mincu.

Za zmienku stojí aj to, čo majitelia kryptomien zamýšľajú urobiť so svojimi digitálnymi aktívami. 58 % uviedlo, že ich chce hodlovať. 43 % bolo na opačnej strane a plánovalo ich predať.

5 % účastníkov štúdie investovalo viac ako 1 000 USD, zatiaľ čo 28 % nakúpilo kryptomeny a tokeny za maximálne 200 USD.

Okrem toho účastníci, ktorí nemajú kryptomeny, uviedli, že ich odradila „príliš veľká volatilita“ ceny. Išlo o 32% ľudí. 24 % odpovedalo „neviem do čoho investovať“. 32% neinvestorov však priznalo, že sú ochotní kúpiť BTC.

USA – krajina najviac priateľská k bitcoinom

Podľa inej štúdie sú Spojené štáty dnes najväčšou ekonomikou s najväčším podielom kryptomien.

Štúdia kombinovala niekoľko štatistík, ako napríklad ročné vyhľadávanie kryptomien na Google na 100 000 ľudí, každoročný nárast počtu dopytov súvisiacich s témou a počet bitomatov nainštalovaných v USA. Na prvom mieste sa umiestnili USA (skóre 7,13), nasledované Cyprom so skóre 6,47. Ďalšími 5 krajinami sú: Singapur (6,30), Hongkong (6,27) a Spojené kráľovstvo (6,06).

Pokiaľ ide o počet bitomatov, Spojené štáty vedú so svojimi 17 436 zariadeniami so značným rozdielom. Druhá pozícia patrila ich severnému susedovi Kanade, ktorá má len 1400 bitomatov. Potom tu máme El Salvador, niečo cez 200 zariadení.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár