Mineri v Číne ukončujú ťažbu BTC ešte pred úplným zákazom

od Martin Tkáč

Tri ťažobné spoločnosti bitcoinu oznámili ukončenie svojej činnosti v Číne po prísnych varovaniach zo strany čínskych úradníkov.

Niekoľko veľkých minerov sa minulý víkend rozhodlo zastaviť ťažbu v Číne po správe, že čínske úrady plánujú zasiahnuť proti ťažbe kryptomien.

Do pondelka oznámili plán zastaviť ťažbu celkom tri ťažobné spoločnosti z Číny. BTC.TOP, ktorý predstavoval až 2,5 % z celkovej ťažby bitcoinu. Spoločnosť uviedla, že uzavre obchod v Číne a presunie ho do Severnej Ameriky.

Rovnako odnož burzy Huobi, Huobi Mall, tiež oznámila, že už nebude predávať ťažobné súpravy v Číne a rovnako zastaví svoju ťažbu. Spoločnosť HashCow zas uviedla, že zatiaľ prestane nakupovať nové súpravy pre ťažbu BTC.

21. mája oznámili hongkonské úrady blížiaci sa zákaz obchodovania s kryptomenami, čo je krok, ktorý by obmedzil obchodovanie iba na akreditovaných investorov s viac ako 1 miliónom USD v ich portfóliách.

Hash rate bitcoinu medzičasom klesol o 30 %, čo spôsobilo varovanie Číny. Hashrate klesol zo 171 EH na približne 118 EH, čo môže byť znamenie, že mineri prestávajú ťažiť.

Fakt, že Čína odmieta podporovať BTC, nieje žiadnou novinkou. Oznámenie však prinieslo chaos v celom kryptosvete. Rovnako tweety Elona Muska môžu za potopenie trhu, čo predstavuje až 12 bilionov dolárov.

Nikto si zatiaľ netrúfa povedať, kedy tento prepad skončí.

zdroj: pixabay.com, cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár