Vývojári Minecraftu vytvorili petíciu proti NFT v hrách

Minecraft nechce NFT. Epic Games je proti tomuto postoju

od Simona

Slová vývojárov z Minecraftu otriasli trhom NFT. Priznali, že boli proti zavádzaniu NFT do hier. Na ich príspevok reagovali okrem iných Epic Games.

NEWSLETTER okrypte.sk

NFT nie je pre fanúšikov Minecraftu

Vývojári Minecraft – Mojang Studios veria, že NFT by nemali byť zahrnuté v ich hre. Prečo? Ako zdôrazňujú, takéto tokeny sú v rozpore s myšlienkou ich platformy. Ide o to, že dokážu rozdeliť hráčov na lepších a horších. Okrem toho poukázali na to, že NFT môže spôsobiť, že sa fanúšikovia hry budú viac sústrediť na špekulácie a ceny tokenov a menej na zábavu.

Na stanovisko Mojang Studios zareagoval Tim Sweeney, šéf Epic Games. Podľa jeho názoru nemá zmysel sa takto ostro odstrihávať od akýchkoľvek nových riešení.

„Tvorcovia by mali mať rovnakú slobodu pri rozhodovaní o tom, ako je ich hra postavená, ako vy pri rozhodovaní, či ju chcete alebo nechcete hrať. Domnievam sa, že obchody a výrobcovia motorov by do toho nemali zasahovať a vnucovať svoje názory ostatným. To určite neurobíme,“ napísal na Twitteri.

NFT nie je hráč

Stojí za zmienku, že diskusia o tom, či sa oplatí zahrnúť NFT do hier, stále prebieha. Napríklad Ubisoft vyvolal veľkú kontroverziu, keď tieto tokeny pridal do „Ghost Recon Breakpoint“. Rozhodnutie spoločnosti sa stretlo s vlnou nenávisti.

nft

Nakoniec na jar tohto roku štúdio oznámilo, že končí s podporou hry pre NFT. Stojí však za to dodať, že spoločnosť chce stále experimentovať s tokenmi a možno ich zavedie do ďalších titulov.

Začiatkom tohto roka Nicolas Pouard, viceprezident Ubisoft Strategic Innovations Lab, uviedol, že hráči ešte nerozumejú fenoménu NFT:

„Myslím si, že hráči nevidia, čo im digitálny trh s náhradnými dielmi môže priniesť. Zatiaľ si hráči vzhľadom na súčasnú situáciu a kontext NFT naozaj myslia, že NFT ničí planétu a je len špekulatívnym nástrojom. Ale to, čo my Ubisoft vidíme ako prvé, to je náš cieľ. Umožňuje hráčom predávať svoje predmety, keď sa nudia alebo dohrajú samotnú hru. Takže je to naozaj pre nich. Je to naozaj prospešné. Ale ešte im to nedochádza.“

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár