Millicent získala finančné prostriedky od vlády Spojeného kráľovstva

Millicent získala finančné prostriedky od vlády Spojeného kráľovstva

Millicent sa stala prvou spoločnosťou zameranou na CBDC a stablecoiny, ktorá získala finančné prostriedky od vlády Spojeného kráľovstva.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Millicent s peniazmi od vlády

Millicent so sídlom v Spojenom kráľovstve získal vládne financovanie. Ide o ocenenie Research and Innovation (UKRI) Innovate UK Smart Award. Cieľom projektu je pomôcť orgánom v ich úsilí zaviesť digitálnu menu centrálnej banky (CBDC).

Millicent je blockchainová spoločnosť, ktorá sľubuje, že prepíše „globálny finančný kódex“. V tlačovej správe projekt opísal vládny grant ako „najprestížnejší v Spojenom kráľovstve“. Ocenenie má spoločnosti poskytnúť prostriedky na ďalší rozvoj siete digitálnych financií.

Vývojový tím spoločnosti je známy tým, že používa technológiu hybridnej distribuovanej účtovnej knihy. Spája výhody priameho acyklického grafu (DAG) so štruktúrou blockchainu. Jeho cieľom je „transformovať zastaraný globálny finančný systém na otvorenú, bezhraničnú a prepojenú digitálnu sieť, podporovanú súborom vyhovujúcich stablecoinov“.

Spoločnosť poukazuje na to, že sa stala prvým projektom zameraným na stablecoiny a CBDC, ktorý získal finančné prostriedky priamo od vlády Spojeného kráľovstva. Načasovanie tohto grantu je obzvlášť zaujímavé, pretože centrálne banky po celom svete stále rozmýšľajú, ako získať digitálne verzie svojich pôvodných fiat mien.

Bank of England musí ešte potvrdiť, či bude nasledovať vyššie uvedený trend, ale financuje projekt, ktorý sa zameriava okrem iného na CBDC možno považovať za krok týmto smerom.

Bankové služby pre každého

Či už ide o bitcoin alebo nejaký iný kryptomenový projekt, cieľom mnohých z týchto snáh bolo poskytnúť bankové služby takmer dvom miliardám ľudí na celom svete, ktorí zostali bez bankových účtov.

Millicent prisľúbil, že bude pracovať rovnakým smerom, akým by jej open source platforma mala poskytnúť malým a stredným podnikom a jednotlivcom potrebný prístup k finančným službám.

V dnešnom systéme väčšinou za finančné služby najviac platia ľudia s najmenej peniazmi. Millicent si kladie za cieľ vytvoriť rovnaké podmienky pre všetkých vytvorením „internetu hodnôt“, ktorý je otvorený a prístupný všetkým, povedala prezidentka Stella Dyer.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár