Miliardári by mali platiť vyššie dane, domnieva sa generálny riaditeľ FTX

od Martin Tkáč

Samotný Bankman-Fried, generálny riaditeľ kryptomenovej burzy FTX sa domnieva, že miliardári ako on by mali platiť viac daní. Priznal tiež, že na dobročinné účely plánuje venovať „takmer všetko“, čo v živote zarobí.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Vyššie dane pre najbohatších

Začiatkom tohto roka americká vláda zvažovala zavedenie nového daňového pravidla. Na papieri to vyzerá dobre, ozdravuje pomalú ekonomiku a prináša nové prostriedky do štátnej pokladnice.

Nariadenia sú však zamerané najmä na najbohatších ľudí. Ak zákon vstúpi do platnosti, bude to znamenať, že americkým miliardárom, ktorých je viac ako 600, bude účtovaná dodatočná daň.

V nedávnom rozhovore pre CNN Sam Bankman-Fried, zakladateľ FTX a jeden z amerických miliardárov, vyjadril svoju podporu tejto myšlienke. Napriek tomu priznal, že nie je odborníkom na túto tému a vyhlásil, že vyrubiť viac daní ľuďom ako „by bolo múdre“.

29-ročný mladík, známy ako najbohatší miliardár do 30 rokov, povedal, že charita je dôležitejšia ako dane. Sľúbil, že „takmer všetko“, čo za svoj život zarobil, venuje na dobročinné účely.

Šéf FTX povedal:

Je našou zodpovednosťou darovať nielen pre naše dobro a nie pre našu povesť. Je dôležité, aby sme pomohli svetu.

Napriek tomu aj Bankman-Fried tvrdí, že niektoré dary sú nezmyselné.

Pomenovanie budov vaším menom je jedným z nich a nemá nič spoločné s charitatívnymi organizáciami, ktorých cieľom je vytvoriť celosvetový blahobyt pre ľudstvo.

Majk Spirit NFT

Buterin má tiež dobré srdce

Vitalik Buterin je ďalším mladým kryptomiliardárom. V máji tohto roku daroval 50 biliónov tokenov SHIB do fondu India Covid Relief Fund. V tom čase malo takéto množstvo tokenov hodnotu asi 1 miliardy dolárov.

India v tom čase zápasila s najväčšou vlnou koronavírusových infekcií a zdravotníctvo sa s krízou len ťažko vyrovnávalo. Buterin načrtol vážny problém, ktorý COVID-19 vytvoril pre ázijskú krajinu a svet, takto:

Dôležité je myslieť aj na dlhodobú budúcnosť.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár