Miliardár Ray Dalio je teraz bitcoinovým HODLEROM. Stále sa bojí o ich budúcnosť

od Martin Tkáč

Ray Dalio, zakladateľ najväčšieho svetového hedžového fondu Bridgewater Associates odhalil, že vlastní bitcoiny, napriek tomu, že v minulosti vyjadril pesimizmus ohľadom budúcnosti kryptomeny.

Dalio v marci navrhol americkej vláde, aby zakázala BTC ako to urobila so zlatom v 30. rokoch. Podľa jeho slov digitálna mena je hrozbou pre štátne dlhopisy.

Odvtedy však zmenil svoj postoj a povedal, že má vo svojom vlastníctve určité množstvo BTC.

Najväčšie riziko spočíva v úspechu

Bitcoin si Dalia získal, napriek tomu má názor, že jeho úspech je jeho najväčším rizikom.

„Mám nejaké bitcoiny,“ poznamenal a dodal, „najväčším rizikom bitcoinu je jeho úspech.“

Ešte v januári tvrdil, že vláda sa pokúsi zabiť bitcoin, ak bude príliš úspešný, pretože má na to moc.

 

Navštívte náš eSHOP!

 

Pochybnosť v dolári

Dalio ťiež poveda, že by mal radšej bitcoin ako dlhopis ale vyjadril obavy, že vláda môže nájsť spôsob, ako zakročiť proti osobám, ktoré sú vlastníkmi mince, ak by do kryptomeny prúdilo viac peňazí ako do úverov.

„Keď sa pozriete na rozpočet a budete sa pozerať do budúcnosti, vieme, že budeme potrebovať oveľa viac peňazí, oveľa viac dlhov,“ zdôraznil.

Podpora Dalia prichádza v čase, keď je bitcoin pod najväčším tlakom, aký za poslednú dobu zažil. Elon Musk sa nedávno postavil proti minci a dopadu jej ťažby na životné prostredie, zatiaľ čo čínska vláda sa snaží zakročiť nad činnosťou v krajine a prinútiť baníkov presunúť operácie mimo pobrežie a predať svoje ťažobné zariadenie.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár