Miliarda bitcoinových užívateľov? Je bližšie ako si myslíme  

Hoci bitcoin v tomto roku stratil viac ako 50 percent hodnoty, dvaja prominentní analytici predpovedajú najväčšiemu digitálnemu aktívu veľkú budúcnosť. 

od Rastislav Vasilišin

Willy Woo predpokladá 1 miliardu užívateľo

Willy Woo v nasledujúcej tabuľke zanalyzoval historický nárast adopcie bitcoinu, ako aj predpoklad nárastu užívateľov tohto decentralizovaného aktíva. Známy bitcoinový analytik prognózuje, že v roku 2025 bitcoin dosiahne jednu miliardu užívateľov. 

 Pod pojmom užívateľ však Willy Woo nemá na mysli neaktívneho držiteľa, ktorý sa na svoju peňaženku nepozrie ani raz za rok. Analytik pre účely svojho modelu identifikoval len  takzvaného unikátneho aktívneho užívateľa. Pod týmto pojmom sa rozumie držiteľ bitcoinu, ktorý aktívne využíva bitcoin na platby alebo ako uchovávateľa hodnoty. 

Willy Woo dodal, že bitcoinu trvalo šesť mesiacov, kým získal 1 000 užívateľov, 5 rokov kým dosiahol 1 milión a dnes, po takmer 14 rokoch od spustenia siete, má bitcoin viac ako 300 miliónov užívateľov. To predstavuje takmer 4 percentá celkovej svetovej populácie. 

Model s prognózou, že sa bitcoin postupne vyšplhá na jednu miliardu užívateľov, a to už do troch rokov, vyjadril aj na grafe nižšie.

Willy Woo predpokladá 1 miliardu užívateľo

Tempo rastu, ktoré ma bitcoinová adopcia, bude trvať len niekoľko rokov, kým bitcoin môže pokryť 100 percent populácie sveta.

Podľa Willyho Woo sme k tejto monumentálnej udalosti bližšie, ako si väčšina ľudí dokáže predstaviť. 

Ak by sa tieto predpoklady naplnili, bezpochyby by to znamenalo, že adekvátne k rastu prijatia bitcoinu by narástla aj jeho cena. 

Jennifer Lopez Applause GIF by NBC World Of Dance 
PlanB očákáva cenu nad 500 000 doláro

Presne táto teória korešponduje s predpokladmi ďalšieho známeho analytika, ktorý vystupuje pod pseudonymom PlanB. 

PlanB je  tvorca jedného z najčastejšie používaných bitcoinových modelov, Stock to Flow (S2F). Model, ktorý je tiež často využívaný v analýze hodnoty v komoditách, získal na popularite, pretože sa ukázal ako prekvapivo presný indikátor pre prognózu ceny BTC.

 V najbližšej dobe PlanB očakáva odraz od dna a intenzívny nárast ceny bitcoinu. S2F model výrazne koreluje s prognózou Willyho Woo a jednoznačne predpokladá alikvótny rast ceny bitcoinu ruka v ruke eho nárastu adopcie. 

Podľa PlanB by mohli nové nárasty ceny bitcoinu začať najneskôr v druhom štvrťroku budúceho roka a v roku 2025 by mala cena stúpnuť nad 500 000 dolárov za bitcoin.

Či už to je historicky najväčšia miera hashrate, rekordný objem platieb cez bitcoinovú sieť, alebo vysoká miera rastu adopcie, fundamenty bitcoinu na tom neboli nikdy lepšie. 

A to aj napriek nepriaznivej geopolitickej a trhovej situácii, ktorá zdá sa, ešte viac pomáha bitcoinovým fundamentom.  

Je len otázkou času, kedy sa to prejaví aj na cene.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár