Mileniáli investujú viac ako 10% svojho majetku do kryptomien

od Martin Tkáč

Mileniáli sú najotvorenejšou skupinou pre investície do kryptomien. Značný záujem o tento trh prejavujú aj zástupcovia generácie X (ľudia narodení v rokoch 1965-1979).

Mileniáli vsádzajú na kryptomeny

Podľa nedávnej štúdie mileniáli minuli v priemere 12% svojho majetku na nákup digitálnych aktív. Ľudia z generácie Y (t. j. roky narodenia: 1980-1989) investovali 9,2% svojich finančných prostriedkov na nákup kryptomien. Na tento účel zase zástupcovia generácie X minuli 6,3%. Ľudia z druhej skupiny však majú z takýchto investícií najväčší prospech.

Za štúdiou stojí burza kryptomien CryptoVantage.

Výsledky ukázali aj ďalšie zaujímavé trendy. Je zaujímavé, že napriek tomu, že mileniáli investujú najviac, nie sú lídrami, pokiaľ ide o vytváranie ziskov na trhu s kryptomenami. Takmer 76% odpovedalo, že ťaží zo svojich investícií, ale generácii Y sa darí ešte lepšie. Až 80,5% zástupcov tejto spoločnosti potvrdilo, že zarobilo peniaze na digitálnych aktívach. Pokiaľ ide o generáciu X, tento údaj bol 71,5%.

Do čoho a kam investovať?

Bitcoin je stále najviac preferovaným investičným aktívom pre všetky skúmané skupiny. Udávalo to 60% ľudí. Ethereum je druhou voľbou pre „Millennials“ a generáciu X. Asi prekvapivo je to štvrtá voľba pre generáciu Y. Ten druhý častejšie vyberá bitcoinové peniaze a dogecoiny.

Najpopulárnejšími obchodnými platformami medzi najmladšou vekovou skupinou sú Coinbase a Binance.

CryptoVantage sa účastníkov štúdie tiež opýtal, aké by uviedli dôvody pre investovanie do kryptomien. Zvedavosť bola najčastejšou odpoveďou vo všetkých skupinách. Viera vo vysoké zisky bola až na druhom mieste. Je trochu prekvapujúce, že 18,5% najstarších investorov verí, že digitálne aktíva budú peniazmi budúcnosti.

Ešte zaujímavejšie údaje ukazuje štúdia CBDC. Ukázalo sa, že väčšina starších investorov s najmenej 1 miliónom dolárov nemá rada kryptomeny. 83% z nich neverí v úspech tohto trhu a neinvestovalo do digitálnych aktív. Iba 1 z 10 vlastní viac ako 10% svojho bohatstva vo virtuálnych menách.

Starší investori sa nás pýtali: „Je to legálne?“ Staršie generácie ďaleko zaostávajú za chápaním kryptomien, povedal George Walper, prezident analytickej spoločnosti Spectrum Group.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár