Mila Kunis má svoje NFT

od Martin Tkáč

Známa herečka Mila Kunis rozbieha svoj projekt NFT. V rozhovore pre Conana O’Briena vo svojej štvrtkovej šou hviezda uviedla, že sa počas svojej karantény ponorila do témy kryptomien a tokenov NFT. Bola však hlboko znepokojená zjavným nedostatkom žien na tomto trhu.

Mila Kunis vstupuje na trh s kryptomenami

„Pripadalo mi to ako veľmi mužská oblasť akoby všetci, ktorých som poznala a vedeli o tom v tom čase, boli vždy muži a myslela som si, že to nemôže byť také ťažké,“ povedala Kunis. „Iba som sa do toho ponorila a obklopila sa dvoma neuveriteľne inteligentnými ženami, ktoré o tom všetkom vedia,“ dodala.

Keď sa dozvedela viac o kryptomenách a ich úlohe na decentralizovanom trhu cítila, že by mohla vzlietnuť so svojím novým projektom NFT, Stoner Cats.

V spolupráci so zakladateľom CryptoKitties Mackom Flavelle a tvorcom CryptoPoops NFT Jonathanom Howardom vytvorila niečo nové. Kunis popísala projekt Stoner Cats ako „umožnenie používateľom kryptomeny nakupovať NFT s obrázkami mačiek niekedy popíjajúcich a fajčiacich marihuanu“. Je potrebné pripomenúť, že lekárska marihuana je v Kalifornii legálna od roku 2016, takže jej propagácia pomocou žetónov nie je nezákonná. Token umožňuje majiteľom „sledovať päťminútovú zábavu“ s mačkami v hlavnej úlohe.

„Každý urobil tento projekt, pretože si myslel, že je to iné a vtipné, a všetci sme to chceli urobiť zo správnych dôvodov,“ uviedla Kunis, ktorá prezentovala aj jednu z mačiek. „Týmto sa obnoví umelcovo vlastníctvo obsahu a vylúčia sa sprostredkovatelia,“ dodala.

Cena tokenov zatiaľ nie je známa, ale obchody NFT od celebrít často generovali zisk miliónov dolárov. Napríklad kanadská hudobná hviezda Claire Elise Boucher, známejšia ako Grimes, vydražila v marci svoju vlastnú linku NFT. Investori jej za to zaplatili 5,8 milióna dolárov. NFT predstavovala svoje tokenizované umelecké dielo.

Podľa Kunis bude „mačací NFT“ na trhu k dispozícii začiatkom júla.

NFT predstavuje revolúciu na trhu

NFT prešiel dlhou cestou. Prvé takéto tokeny ich tvorcovia distribuovali zadarmo. Dnes sú to digitálne predmety v hodnote stotisíc dolárov.

zdroj: twitter.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár