Mike Novogratz predpovedá finančnú krízu a recesiu

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Mike Novogratz varoval pred začiatkom finančnej krízy v USA a na celom svete. Zdôraznil, že „vstupujeme do recesie“. Okrem toho očakáva, že Federálny rezervný systém zníži úrokové sadzby.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Mike Novogratz hovorí o globálnej úverovej kríze a recesii

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Mike Novogratz hovoril s televíziou CNBC o súčasnej hospodárskej situácii. Varoval, že Fed by mohol „dostať trh do krízy“. Upozornil tiež, že „komoditný trh… trh s ropou naznačuje, že smerujeme do recesie“. Predpovedal, že „budeme mať úverovú krízu v USA a na celom svete“.

Novogratz ďalej tvrdí, že Fed začne znižovať úrokové sadzby, čo má obrovské dôsledky pre trhy. Podľa jeho názoru „ide o obrovskú zmenu“.

Venoval sa aj téme kryptomien. Zdôraznil, že teraz je ten správny čas na nákup bitcoinu. Podľa jeho názoru je BTC „presne tým, prečo bol vytvorený“ – pre časy, keď „vlády tlačia príliš veľa peňazí“.

V odpovedi na otázku, či vidí „možnosť nakazenia celého sveta“ krízou v USA, Novogratz povedal, že, žiaľ, áno.

„Myslím si, že Kongres a Fed budú musieť urobiť niečo dramatickejšie… alebo budeme svedkami pokračujúceho tlaku na tieto regionálne banky a celý systém,“ uviedol.

Je kríza príležitosťou pre kryptomeny?

To, čo sa deje dnes, pripomína situáciu z roku 2013. Vtedy svet s hrôzou sledoval cyperskú krízu, ktorá odhalila nedostatky moderného bankového systému. Ukázalo sa, že finančné prostriedky, ktoré si klienti ukladali v bankách, neboli také bezpečné, ako si mnohí mysleli. V dôsledku týchto udalostí zaznamenali bitcoin a ďalšie digitálne aktíva silný rast, ktorý koncom roka prerušil len pád burzy Mt. Gox, v tom čase najväčšej platformy na obchodovanie s BTC na svete.

Pripomeňme si, že vtedy býčí trh poháňali problémy malej ostrovnej krajiny. Dnes sa takmer celá ekonomika USA začína otriasať v základoch. Mnohé naznačuje, že Fed začne znižovať úrokové sadzby, čo sa spolu s obnovením kvantitatívneho uvoľňovania prejaví v náraste ocenenia kryptomien, zlata, striebra a niektorých akcií.

Dnes sa za 1 BTC platí 27 000 USD. To predstavuje 31 % skok v cene v priebehu týždňa. Od včerajšieho dňa sa cena korigovala o 1 %.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár