Mike Novogratz hodnotí aktuálnu situáciu na bitcoinovom trhu

Miliardár a odhodlaný podporovateľ kryptomien, Mike Novogratz, považuje za dobrý scenár, keď sa bitcoin v blízkej budúcnosti bude pohybovať v pásme 20 000 a 30 000 dolárov.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Neexistuje žiadny náznak zvýšeného rastu

Generálny riaditeľ Galaxy Digital Mike Novogratz verí, že existuje len malá šanca, že bitcoin čoskoro prekročí cenu 30 000 dolárov. Miliardár očakáva, že prvá kryptomena sa bude chvíľu pohybovať medzi 20 000 a 30 000 dolármi. Poukazuje tiež na to, že by to mohla byť dobrá príležitosť pre investorov, aby zvýšili svoju expozíciu.

Pravdou je, že bitcoin sa už takmer dva mesiace pohybuje pod hranicou 30 000 dolárov. V júni dokonca dosiahol bod, keď klesol pod 17 500 dolárov. Tento krok potom vyvolal paniku a neistotu na celom trhu s kryptomenami. Napriek tomu sa bitcoin v posledných týždňoch stabilizoval nad hranicou 20-tisíc dolárov.

Jeho aktuálna sadzba v čase písania tohto článku je 23 306,16 USD. Ide o 13% skok za posledný mesiac, no v porovnaní s minulým rokom BTC stráca polovicu svojej hodnoty.

bitcoin

Rok 2021 je ďaleko za nami

Mike Novogratz rozhodne nepatrí medzi optimistov, pokiaľ ide o očakávaný kurz bitcoinu v najbližších mesiacoch. V nedávnom rozhovore uviedol, že „investori by mali byť vďační, ak aktíva neklesnú pod 20 000 dolárov“.

Na otázku, či sú nedávne zisky predzvesťou býčieho trhu s BTC a či sa bitcoin začne vracať na úroveň predchádzajúceho cyklu, Novogratz oznámil:

„Prelomí bitcoin 30 tis dolárov vďaka tomuto posunu nahor? Uvidíme, pochybujem. Myslím si, že teraz budeme pravdepodobne v tejto oblasti. Úprimne, bol by som rád, keby sme sa chvíľu pohybovali v rozmedzí 20 000, 22 000 alebo 30 tis. dolárov.“

Miliardár svoje tézy argumentuje nedostatočným vplyvom inštitúcií na trh s kryptomenami. Zastáva názor, že súčasnú situáciu nemožno porovnávať s „mániou“ v rokoch 2017 a 2021. Vtedy sa v sektore digitálnych aktív začali objavovať mnohé korporácie a významné spoločnosti.

Takýmto príkladom bolo napr. gigant elektrických vozidiel Tesla. Pripomeňme, že vo februári minulého roka kúpila spoločnosť Elona Muska bitcoiny v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Pred niekoľkými týždňami však oznámila, že predala 75 % svojho podielu v bitcoine.

Bitcoin si vyžaduje čas

Pred dvoma mesiacmi Novogratz pevne oznámil, že bitcoin „zostane s nami“ napriek notoricky známej volatilite cien a jeho súčasnej situácii. Povedal však, že trh potrebuje čas, aby sa zdvihol a znovu získal dôveru investorov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital klasifikuje bitcoin, ako aj celý sektor kryptomien a Web3 ako „skvelú technológiu“. Poznamenal, že viac ako 130 miliónov ľudí stále vníma toto popredné digitálne aktívum ako vhodný investičný nástroj:

„To, čo sa stalo mnohým skvelým technológiám vrátane bitcoinu, kryptomien a Web3 je, že ceny sa predbiehajú. Nemyslím si, že kryptomeny zaniknú.“

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár