Mike Novogratz: „Bitcoin buď longujete alebo shortujete“

od Martin Tkáč

V rozhovore pre CNBC, bývalý správca aktív Goldman Sachs a dnes generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital, Mike Novogratz uviedol, momentálne pri každom poklese Bitcoinu prídu finančné inštitúcie a drobní investori, ktorí ho chcú kúpiť.

Buď ho chcete, alebo ho neznášate

Mike Novogratz pripomenul, že za posledné tri alebo štyri mesiace sa najväčšia kryptomena Bitcoin oficiálne a pevne premenila na triedu aktív. Uviedol, že každá banka sa snaží získať nejaké BTC, investujú hdgeové fondy a prichádzajú aj drobní investori.

Momentálne „buď Bitcoin chcete, alebo ho neznášate,“ uviedol Novogratz. Dodal, že pri každom poklese prídu inštitucionálni kupcovia, aby získali nejaké BTC. Taktiež verí, že mnoho mladých ľudí, ktorí budú dostávať šeky (ako súčasť schváleného stimulu), budú investovať do Bitcoinu.

Dôvod, prečo Bitcoin cez víkend prudko rástol a klesal

Čo sa týka nárastu Bitcoinu, kedy vyletel na nové historické maximum 61 700 dolárov bolo spôsobené maloobchodnými kupujúcimi, nie inštitucionálnymi.

Je to ľahké vysvetliť, povedal Novogratz, pretože páka sa behom víkendu zvyšuje. Čo sa týka korekcie, ktorá nasledovala, generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital verí, že došlo k „jednému špatnému dňu, jednej nervóznej chvíli a všetci sa zastavili a predávali.“

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár