Miera adopcie Cardana dosiahla rekordné výšky

0 komentárov

Cardano tiež ovplyvnil negatívny trend na trhu s kryptomenami. Tento altcoin momentálne prechádza masívnym predajom. Za posledných 24 hodín sa natívny sieťový token ADA musel vyrovnať s poklesom ceny približne o 11,8 percenta a v čase písania tohto článku sa jeho hodnota pohybuje okolo 0,66 $. Napriek medvediemu trhovému prostrediu sa v rámci siete objavujú pozitívne trendy.

Adopcia Cardana

Po prvé, zdá sa, že adopcia Cardana postupuje veľmi rýchlo, čo vyplýva to zo správy CryptoCompare. Spoločnosť opäť zaznamenala nárast počtu adries, ktoré majú ADA vo svojom portfóliu. Zatiaľ čo v marci pribudlo do siete 529 000 nových hodlerov, Cardano dokázalo v apríli rozšíriť skupinu o takmer 3 percentá na 679 000.

Počet adries na konci minulého mesiaca tak dosiahol 5,2 milióna, čím sa vytvoril nový historický rekord. Počet krátkodobých obchodníkov zároveň klesol o takmer 45 % na 377-tisíc.

Napriek tomu sa Cardano muselo vyrovnať so stratami v sieťovej aktivite v dôsledku negatívneho trendu posledných týždňov. V apríli klesol počet denných používateľov zo 123-tisíc na necelých 52-tisíc. Ide o pokles o takmer 58 percent. Na mesačnej báze dokonca počet transakcií klesol niekedy až o viac ako 62 %.

Počet dApp’s rastie

Napriek klesajúcemu trendu Cardano naďalej rozširuje ponuku vo svojom vlastnom obchode dApp „Plutos“. Platforma bola spustená minulý rok po tom, čo Cardano prvýkrát zaviedol inteligentné zmluvy do siete pomocou hardfork Alonzo. Vo februári sa veľkosť bloku zväčšila, aby bolo možné spracovať viac transakcií súčasne, a aby sa zabránilo preťaženiu siete.

Tento krok už prináša svoje ovocie. Podľa údajov siete bolo za mesiac implementovaných 271 nových smart kontraktov. V priemere pridáva Plutos takmer 70 smart kontraktov týždenne.

Je však nepravdepodobné, že by tieto zmeny mohli ovplyvniť všeobecne pesimistické trhové prostredie. Aj keď záujem retailových investorov o Cardano vzrástol, podľa analytickej firmy IntoTheBlock riadenej AI je ADA stále ďaleko od slávy minulých čias. Od rekordnej úrovne je minca stále vzdialená 78 %.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár