MicroStrategy zverejňuje údaje za tretí štvrťrok 2022 o ziskoch z investícií s BTC

MicroStrategy, najväčší korporátny vlastník bitcoinu, oznámil zníženie úrovne strát vyplývajúcich z investícií do BTC v treťom štvrťroku tohto roku Michael Saylor ubezpečuje, že spoločnosť plánuje pokračovať v nákupoch a HODLingu najväčšej kryptomeny.

od Martin Tkáč

Newsletter news
MicroStrategy nestráca dôveru v BTC

Správa o príjmoch MicroStrategy za tretí štvrťrok 2022 odhalila zníženú stratu pri investícii do bitcoinov vo výške 27,1 milióna dolárov. Technologický gigant neustále nakupuje BTC napriek prevládajúcemu poklesu.

Spoločnosť na konci tretieho štvrťroka 2022 oznámila, že v súčasnosti vlastní 130 000 bitcoinov. Táto suma je tiež 0,62% všetkých BTC vlastnených investormi. Spoločnosť uviedla, že celkové náklady na investovanie do digitálneho aktíva sú 4 miliardy dolárov. Priemerná cena, za ktorú MicroStrategy získala najväčšiu kryptomenu, bola 30 639 dolárov.

K 1. novembru spoločnosť vykázala odpisy zo zníženia hodnoty za tretí štvrťrok vo výške 727 tis. dolárov. Toto číslo je výrazne nižšie ako 917,8 milióna USD zaznamenaných v druhom štvrťroku 2022 alebo 65 miliónov USD zaznamenaných v treťom štvrťroku predchádzajúceho roka.

Strata zo zníženia hodnoty sa používa v účtovníctve na opis poklesu hodnoty majetku v držbe podnikov.

Invest All Time High GIF by ProBit Global

Ako uvádza MicroStrategy, spoločnosť mala k 30. septembru kumulatívne straty zo zníženia hodnoty približne 2 miliardy USD. Pokiaľ ide o zisky spoločnosti, generálny riaditeľ MicroStrategy Phong Le potvrdil plán dlhodobého Bitcoin HODLing:

Zatiaľ sme nepredali žiadne bitcoiny. Aby sme zopakovali našu stratégiu, snažíme sa získavať a udržiavať Bitcoin po dlhú dobu. A v súčasnosti sa neplánujeme zapojiť do predaja tohto majetku. Máme dlhodobý časový horizont a krátkodobé kolísanie cien Bitcoinu nemá žiadny vplyv na hlavný biznis.

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti – Michael Saylor – odstúpil zo svojej funkcie 8. augusta. Stále je však v predstavenstve spoločnosti ako výkonný prezident. Opakovane zdôraznil, že od implementácie investičného plánu BTC, teda 11. augusta 2020, sa cena akcií spoločnosti zvýšila o 116% v porovnaní so 72% skokom v cene Bitcoinu za rovnaké obdobie.

Okrem toho, správa o zisku spoločnosti ukazuje, že finančný riaditeľ MicroStrategy Andrew Yang splnil najnovšie rozhodnutie Rady pre finančné účtovné štandardy USA o „účtovaní v reálnej hodnote“ pre bitcoiny. Ako Yang oznámil:

Ak bude nakoniec prijatý a implementovaný, veríme, že účtovanie v reálnej hodnote zlepší súčasný nepriaznivý nehmotný účtovný prístup platný pre držbu bitcoinov a podporí ďalšie inštitucionálne prijatie BTC ako triedy aktív.

Príjmy MicroStrategy v roku 2022

MicroStrategy sa môže pochváliť upraveným akciovým ziskom 0,96 USD. Analytici odhadli, že spoločnosť vykáže stratu 0,94 USD. Okrem toho jej tržby dosiahli 125,4 milióna dolárov, čo bolo len 0,05 % nad odhadom.

Tržby technologického giganta za posledný rok boli 119,3 milióna USD a 122,1 milióna USD za prvý a druhý štvrťrok. 16,4 milióna USD zaznamenaných príjmov za tretí štvrťrok pochádza zo služieb predplatného. V porovnaní s predchádzajúcim rokom to znamená nárast o 51 %.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár