MicroStrategy už má viac ako 100 000 BTC

od Martin Tkáč

Spoločnosť Michaela Saylora – MicroStrategy uskutočnila ďalšie nákupy 13 005 BTC za takmer 500 miliónov dolárov. V peňaženke má teda už viac ako 100 000 bitcoinov. V dôsledku toho spoločnosť teraz vlastní 0,5% všetkých bitcoinov, ktoré kedy budú existovať.

Ďalších 13 005 BTC pre spoločnosť Michaela Saylora

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti kótovanej na burze NASDAQ oznámil posledný nákup 21. júna. Bol to dôsledok získania 500 miliónov dolárov prostredníctvom ponuky starších zaistených dlhopisov, ako sa už predtým uvádzalo.

Ako vysvetľuje Saylor, bolo zakúpených 13 005 mincí za necelých 500 miliónov dolárov a priemerná cena bola 37 617 dolárov.

Spoločnosť MicroStrategy zakúpila ďalších 13,005 bitcoinov za ~ 489 miliónov dolárov v hotovosti za priemernú cenu 37 617 dolárov za bitcoin.

Po poslednom hromadnom nákupe vlastní MicroStrategy už 105 085 bitcoinov. Celkovo investoval do primárnej kryptomeny viac ako 2,7 miliardy dolárov, pričom za jednu mincu zaplatil v priemere 26 080 dolárov. Z percentuálneho hľadiska je počet mincí, ktoré MicroStrategy v súčasnosti má 0,5% zo všetkých bitcoinov, ktoré kedy budú existovať a 0,56% tokenov, ktoré sú v súčasnosti v obehu.

MicroStrategy nielenže nakupuje

Okrem významných investícií do BTC spoločnosť a jej generálny riaditeľ podnikli aj mnoho ďalších pro-bitcoinových akcií. Napríklad MicroStrategy zorganizoval online BTC konferenciu pre riadiacich pracovníkov firiem. Jeho cieľom bolo predstaviť výhody investovania do tejto kryptomeny.

Spoločnosť tiež vytvorila bitcoiny ako svoje rezervné aktívum a namiesto hotovosti začala platiť vedúcim pracovníkom, ktorí nie sú BTC. Okrem toho Saylor zahájil vlastný kurz pre retailových investorov a využil každú príležitosť na ocenenie kryptomeny v tradičných médiách.

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár