Microstrategy sa dopadu poklesu BTC na ich pôžičku od Silvergate nebojí

od Martin Tkáč

MicroStrategy, spoločnosť, ktorá je jedným z najväčších firemných držiteľov bitcoinov na svete, môže mať problémy. Aspoň tak to naznačujú niektoré médiá. Dôvodom by bol pokles na trhu s kryptomenami, čo viedlo k tomu, že spoločnosť údajne dostala výzvu na dodatočné vyrovnanie. Ukazuje sa však, že to nebola pravda.

NEWSLETTER okrypte.sk
MicroStrategy nemusí predávať bitcoiny?

Bitcoin nakrátko klesol pod sumu, ktorá spúšťa výzvu na dodatočné vyrovnanie, keď spoločnosť investuje. Teoreticky by to pre firmu znamenalo veľa problémov. Jej generálny riaditeľ Michael Saylor však na Twitteri napísal, že jeho spoločnosť je na tieto situácie dobre pripravená, aby svoje bitcoiny nemuseli predávať.

Keď MicroStrategy prijala #bitcoinovú stratégiu, predpokladala volatilitu sadzby a štruktúrovala svoju súvahu tak, aby mohla pokračovať v #HODL napriek poklesom

Napísal Saylor.

Saylor zdieľal svoj príspevok 10. mája na Twitteri, v ktorom podrobne opísal podmienky investovania do BTC, ako aj plán svojej spoločnosti.

MicroStrategy má termínovaný úver vo výške 205 miliónov dolárov a musí držať 410 miliónov dolárov ako záruku. MicroStrategy má 115 109 BTC, ktoré môže deklarovať

vysvetlil Saylor.

Ak #BTC klesne pod 3 562 USD, spoločnosť môže zverejniť ďalšie zaistenie

– dodal.

výzva pre Microstrategy

Pôžička od Silver Bank

Pripomeňme, že pôžičku spoločnosti poskytla Silvergate Bank. Ako teraz Saylor vysvetlil, MicroStrategy má v súčasnosti dostatok bitcoinov na to, aby bola v bezpečí. Problémy nastanú, až keď ceny BTC klesnú na 3 562 USD (hoci je to nereálny scenár). Aj keby bitcoin klesol pod tento bod v grafe, spoločnosť má v úmysle pokračovať v zaistení svojich investícií inými aktívami.

Vždy môžeme prispieť extra bitcoinmi, aby sme zachovali požadovaný pomer kreditu k hodnote

MicroStrategy napísala vo vyhlásení zaslanom médiám e-mailom.

Dokonca aj pri súčasných cenách stále držíme viac než dosť nesplatených bitcoinov navyše, aby sme splnili požiadavky našich úverových zmlúv

– dodal.

V súčasnej situácii by ste si mali dávať pozor na akékoľvek „zlé správy“, ktoré sa objavia na sociálnych sieťach. Mnoho cynických investorov sa snaží vyvolať paniku, aby odkúpili lacné bitcoiny.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár