MicroStrategy ponúka prácu pre vývojárov na vybudovanie platformy Lightning Network

MicroStrategy je v kryptomenovej komunite známa pre svoj býčí postoj k bitcoinu. Spoločnosť je korporátnym lídrom, pokiaľ ide o množstvo bitcoinov, ktoré drží, a jej riaditeľ – Michael Saylor – pravidelne hovorí o superlatívoch o prvej kryptomene. Teraz spoločnosť, ktorá sa zaoberá cloudovými službami a business intelligence (BI), oznámila nábor na plný úväzok na voľné miesto softvérového inžiniera Lightning Network.

od Martin Tkáč

Newsletter news
MicroStrategy robí nábor

MicroStrategy zverejnila pracovnú ponuku pre vývojára softvéru Lightning Network. Po tom, čo tento elektronický gigant minulý týždeň nakúpil ďalších 301 bitcoinov (BTC), teraz zverejnil pracovnú ponuku na smartrecruiters.com. Ide o plný úväzok človeka na pozíciu softvérového inžiniera Bitcoin Lightning.

Nový vývojár bude mať za úlohu vytvoriť platformu softvéru ako službu (SaaS) pre MicroStrategy založenú na Lightning Network. Ide o využitie pre prípady použitia v e-commerce a nadviazanie spolupráce so spoločnosťami, ktoré hľadajú platobné riešenia.

Ako softvérový inžinier Bitcoin Lightning v MicroStrategy vybudujete platformu SaaS poháňanú sieťou Lightning Network, ktorá podnikom poskytne inovatívne riešenia pre výzvy v oblasti kybernetickej bezpečnosti a umožní nové prípady použitia elektronického obchodu.

– vysvetľuje Chen Wan, riaditeľ MicroStrategy.

MicroStrategy oferuje pracę dla programisty do stworzenia platformy Lightning Network

zdroj: smartrecruiters.com

Ponuku práce zverejnila Microstrategy tento týždeň na smartrecruiters.com.

Ako sme sa dočítali v inzeráte, ľudia, ktorí sa chcú zúčastniť náboru, musia mať minimálne titul z informatiky alebo príbuzného odboru. Okrem toho „magisterský titul alebo doktorát v odbore informatika / inžinierstvo je výhodou“. Okrem toho musí mať kandidát „silné znalosti o dátových štruktúrach, algoritmoch, operačných systémoch, distribuovaných systémoch a iných základných IT konceptoch“.

Lightning Network je škálovacie riešenie pre druhú úroveň bitcoinovej siete, ktorá bola prvýkrát nasadená v roku 2015. V súčasnosti je kapacita LN 4 905,29 BTC alebo 95,2 milióna USD. V súčasnosti je k 30. septembru 17 203 uzlov LN a 84 928 platobných kanálov. Microstrategy vo svojej ponuke tiež oznámila, že zamestnaná osoba bude vytvárať nové softvérové ​​riešenia pomocou Bitcoinu (BTC) a Lightning Network, ako aj „iných decentralizovaných finančných technológií (defi)“.

MicroStrategy zvyšuje svoj zostatok BTC

Technologický gigant MicroStrategy sa počas predaja opäť dostal na trh. Minulý týždeň spoločnosť nakúpila 301 mincí za priemernú cenu pod 20 000 dolárov. Vďaka tomu je aktuálny stav vlastnených bitcoinov okolo 130-tisíc. časti tohto majetku. Viac sme o tom písali tu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár