Microstrategy opäť nakupuje. Tentoraz za 177 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

Americká spoločnosť MicroStrategy opäť nakupuje. Spoločnosť získala do svojho portfólia ďalších 3 900 BTC. Výsledkom bolo, že sa jej celkový podiel vo vlajkovej kryptomene zvýšil na 109 000 coinov.

MicroStrategy pokračuje v nákupe

Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor v piatok odhalil, že jeho spoločnosť získala ďalších 3 907 bitcoinov. Priemerná nákupná cena sa tentoraz pohybovala okolo 45 294 dolárov za mincu.

Najnovšia dávka nákupov podľa generálneho riaditeľa stála giganta obchodnej analytiky zhruba 177 miliónov dolárov. Generálny riaditeľ dodal, že finančné prostriedky na investíciu pochádzajú z príjmu z predaja bankomatových zariadení.

Aktuálny nákup zvyšuje celkové množstvo BTC uložených v trezore MicroStrategy na 108 992. Zároveň je to ďalšie svedectvo o býčom postoji Michaela Saylora k vlajkovej kryptomene.

V júli zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti uviedol, že jeho spoločnosť má v úmysle pokračovať v získavaní BTC, a to napriek strate v druhom štvrťroku 2021.

Skutočne, viac ako 50% korekcia na globálnom trhu s kryptomenami viedla k stratám zo zníženia hodnoty pre americké spoločnosti držiace kryptomeny. Tesla tiež v druhom štvrťroku vykázala stratu 23 miliónov dolárov.

Saylor už dávnejšie tiež uviedol, že svoje bitcoiny ani majetkové nebude predávať, aj keď ich hodnota bude naďalej klesať.

Dobrodružstvo Michaela Saylora s kryptomenami

Spoločnosť MicroStrategy oznámila svoj prvý nákup bitcoinov v auguste 2020. Od tej doby neustále zvyšuje svoju pozíciu pri každej možnej príležitosti. Generálny riaditeľ spoločnosti Michael Saylor je jedným z najväčších podporovateľov BTC. Dokonca to povzbudzuje ostatné spoločnosti, aby zvážili vloženie bitcoinu do svojej súvahy. Za týmto účelom dokonca zorganizoval špeciálnu konferenciu pre inštitucionálnych investorov.

Najnovšie nákupy BTC sa uskutočňujú vtedy, keď cena BTC prvýkrát od mája prekročila hranicu 50 000 dolárov. Kryptomena od svojho minima 27 000 dolárov v polovici mája vzrástla o ohromujúcich 87%.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár