MicroStrategy neplánuje predávať svoje bitcoiny

od Martin Tkáč

Nový finančný riaditeľ spoločnosti MicroStrategy Andrew Kang minulú stredu povedal, že plán spoločnosti nakupovať a množiť bitcoiny z dlhodobého hľadiska zostane rovnaký napriek pokračujúcemu poklesu na trhu s kryptomenami.

MicroStrategy a predaj BTC

Kang nastúpil do MicroStrategy 9. mája, do spoločnosti prišiel zo spoločnosti Greensky Inc., kde zastával rovnakú pozíciu ako finančný riaditeľ. Spoločnosť podľa neho nemá v úmysle predávať svoje bitcoiny. Zároveň dodal, že investori MicroStrategy sú spokojní s plánmi súvisiacimi s BTC.

Momentálne sa nechystáme predávať bitcoiny. Nie sú známe žiadne scenáre, ako to urobiť. Naši investori sú veľmi spokojní so zvolenou stratégiou – priznal.

Nedávne poklesy určite zahŕňajú niektoré veci okrem samotného bitcoinu. Sledujeme to z pohľadu trhu, ale v bitcoine nie je nič zásadné, o čom by sme si mysleli, že by spôsobilo nejaké problémy s našou stratégiou, dodal.

Navyše, nový finančný riaditeľ MicroStrategy predpovedá, že nedávna volatilita trhu s kryptomenami by mohla viesť k novej vlne regulácie na trhoch s kryptomenami.

K 31. marcu MicroStrategy držala 129 218 bitcoinov za priemernú nákupnú cenu 30 700 dolárov.

V čase písania tohto článku sa bitcoin pohybuje okolo 30 500 USD, čo znamená, že BTC peňaženka MicroStrategy má hodnotu približne 3,8 miliardy USD v porovnaní s 3,9 miliardami USD vynaloženými na nákupy BTC. To zase znamená, že spoločnosť je trochu v červených číslach.

Predaj BTC Microstrategy

Michael Saylor oslavuje Deň pizze

Za zmienku tiež stojí, 22. mája, bol Bitcoin Pizza day. 22. mája 2010 si floridský programátor Laszlo Hanyecz kúpil dve pizze za 10 000 bitcoinov v vtedajšej hodnote približne 41 dolárov. Táto transakcia bola prvým zaznamenaným použitím bitcoinu pri skutočných nákupoch.

Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor oslávil deň bitcoinovej pizze tweetovaním o tomto dni a pripomenul, že Satoshi Nakamoto zmizol 13. decembra 2010.

3. januára 2009 sa zrodil bitcoin, ktorý fungoval bez ekonomickej hodnoty 504 dní až do 22. mája 2010 („Pizza Day“), kedy sa predali dve pizze za 10 000 BTC.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár