MicroStrategy kúpila BTC za 10 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

MicroStrategy minula ďalších 10 miliónov dolárov na nákup 480 BTC. Celkový počet mincí v portfóliu spoločnosti sa tak zvýšil na takmer 130 000 kusov.

NEWSLETTER okrypte.sk
Nákupy MicroStrategy

29. júna Saylor na Twitteri informoval o najnovšom nákupe jeho spoločnosti. Tentoraz spoločnosť kúpila 480 BTC za 10 miliónov USD.

Priemerná cena mince bola 20 817 dolárov. Trezor MicroStrategy vzrástol na 129 699 jednotiek zakúpených za niečo menej ako 4 miliardy USD (v priemernej cene 30 664 USD).

To znamená, že spoločnosť je stále v mínuse. S touto akciou, ktorá sa snaží udržať nad 20 000 USD, je celá pozícia MicroStrategy v súčasnosti ocenená na 2,6 miliardy USD. Inými slovami, NASDAQ obchodoval s nerealizovanou stratou viac ako 1,4 miliardy dolárov.

Býčí postoj

Napriek aktualnej situácii na trhu je Saylor rovnako býčí ako vždy. Stále verí, že v budúcnosti bude cena základnej kryptomeny milión dolárov. Nedávne prepady ho zjavne neodradili, keďže nedávno sľúbil, že nepredá nič zo svojho portfolia. Namiesto toho bude naďalej nakupovať ďalšie mince.

Predtým sa objavili obavy, že MicroStrategy by mohla čeliť výzvam na dodatočné vyrovnanie pri pôžičke 205 miliónov dolárov od Silvergate. Spoločnosť však tieto fámy odmietla a trvala na tom, že má potrebné zdroje na udržanie svojej pozície.

Problémy podľa šéfa nastanú až vtedy, keď ceny BTC klesnú na 3 562 USD (hoci je to nereálny scenár). Aj keby bitcoin klesol pod tento bod grafu, spoločnosť má v úmysle pokračovať v zaistení svojich investícií inými aktívami.

Vždy môžeme prispieť extra bitcoinmi, aby sme zachovali požadovaný pomer kreditu k hodnote. Dokonca aj pri súčasných cenách stále držíme viac než dosť nesplatených bitcoinov navyše, aby sme splnili požiadavky našej zmluvy o pôžičke

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár