MicroStrategy dokupuje bitcoin a spláca dlh u Silvergate

Najväčší firemný investor do bitcoinu sa opäť vydal na nákupnú cestu a nakúpil BTC. Spoluzakladateľ a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy Michael Saylor sprostredkoval, že stav ich držby bitcoinov sa zvýšil na 138 955. Navyše sa softvérovému gigantovi podarilo úplne splatiť pôžičku, ktorú si vlani zobral od spoločnosti Silvergate.

od Simona

Newsletter news

Spoločnosť MicroStrategy opäť dokupuje BTC

Michael Saylor v pondelok prostredníctvom Twitteru oznámil, že spoločnosť MicroStrategy, ktorú založil, v plnej výške vyrovnala pôžičku, ktorú si kedysi vzala od spoločnosti Silvergate. Zaujímavosťou je, že dlh vo výške 205 miliónov dolárov bol splatený s 22 % zľavou.

O dobrej finančnej situácii spoločnosti svedčí aj to, že dokúpila ďalšiu dávku bitcoinov. No najväčší firemný držiteľ prvej kryptomeny pridal do svojho portfólia 6 455 bitcoinov v celkovej hodnote 150 miliónov dolárov. Ukazuje sa, že nový nákup sa uskutočnil za priemernú cenu 23 238 USD za mincu. Ako sprostredkoval Saylor, transakcie sa uskutočnili v období od 16. do 23. marca.

K uvedenému okamihu spoločnosť vlastní 138 955 BTC v celkovej hodnote nákupu 4,1 miliardy USD.

Uvedené predstavuje prvý nákup najstaršej kryptomeny spoločnosťou MicroStrategy v tomto roku. Naposledy si technologický gigant doplnil BTC koncom minulého roka medzi 1. novembrom a 21. decembrom. Vtedy spoločnosť nakúpila 2 395 bitcoinov za priemernú cenu 17 181 USD v celkovej hodnote 42,8 milióna USD.

Pokiaľ ide o splatenie úveru prijatého od Silvergate, krachujúcej kryptobanky, dcérska spoločnosť Macrostrategy ho dokázala splatiť o dva roky skôr. Dlh vo výške 205 miliónov USD bol prijatý v rámci programu Silvergate Exchange Network Leverage v marci 2022. Úver bol zabezpečený bitcoinmi vo vlastníctve Microstrategy a mal byť splatený najneskôr do 23. marca 2025.

bitcoin

V zmluve o úvere, ktorú podpísala spoločnosť MacroStrategy, sa hovorilo o potrebe udržať pomer úveru k hodnote nehnuteľnosti pod 50 %. Ako bolo oznámené, 24. marca 2023. MacroStrategy a Silvergate uzavreli novú dohodu o predčasnom splatení úveru, ako aj zábezpeky, pričom MicroStrategy dobrovoľne predčasne splatila približne 161 mil.

„Po prijatí sumy splátky spoločnosťou Silvergate bola zmluva o pôžičke ukončená a spoločnosť Silvergate uvoľnila svoje záložné právo na všetky aktíva spoločnosti MacroStrategy, ktoré slúžili ako zábezpeka za pôžičku, vrátane bitcoinov, ktoré slúžili ako zábezpeka,“ uvádza sa v podaní.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár