Microsoft vyhodí expertov z metaverse

Zdá sa, že posledné kolo prepúšťania v Microsofte, ktoré oznámilo, že zruší až 10 000 pracovných miest, zasiahne kľúčové tímy VR a metaverse. Spoločnosť primárne uzavrie dva projekty: Altspacevr a Mixed Reality Tool Kit.

od Simona

Newsletter news

Tímy Microsoftu sú zasiahnuté prepúšťaním

Najnovšie kolo prepúšťania, ktoré Microsoft oznámil 18. januára, zasiahlo metaverse a VR iniciatívy spoločnosti, čo môže mať vplyv na pokrok v týchto oblastiach. Medzi 10 000 zamestnancami, ktorých prepustenie sa očakáva tento rok, sú experti projektov ako Altspacevr a Mixed Reality Tool Kit.

Altspacevr bol spustený v roku 2017. Platforma projektu mala poskytovať služby na uľahčenie vytvárania virtuálnych prostredí a podujatí zahŕňajúcich umelcov, tvorcov, značky a spoločnosti.

Mixed Reality Tool Kit, na druhej strane, je open source sada nástrojov na vytváranie používateľských rozhraní v prostredí metaverse. A tento tím spoločnosti bude s najväčšou pravdepodobnosťou zrušený.

Zatiaľ čo spoločnosť ospravedlňuje nedávne prepúšťanie ako prostriedok na zosúladenie svojej nákladovej štruktúry s príjmami a dopytom zákazníkov, niektorí veria, že toto prepúšťanie v tímoch metaverse a VR signalizuje budúcnosť a za týchto nových okolností je celkom zrejmé spomalenie pokroku spoločnosti v týchto oblastiach.

Ohlásené prepúšťanie v Microsofte sa týka predovšetkým iniciatív zameraných na spotrebiteľský metaverse. To je do istej miery v súlade s kurzom na ktorý si to namierila Meta, pričom sa znížilo 13 % pracovnej sily, čím sa zrušilo 11 000 pracovných miest.

metaverse

Stojí však za to dodať, že vedúci pracovníci Microsoftu veria v metaverse a ďalšie prelomové technológie a v pokrok, ktorý prinesú v budúcnosti. Nedávno Satya Nadella, generálny riaditeľ spoločnosti, uviedol, že pocit prítomnosti, ktorý môže priniesť technológia metaverse, mení hru na trhu.

Microsoft sa tiež podieľa na vytvorení Global Collaboration Village (metaverse Svetového ekonomického fóra) a prejavil záujem investovať do projektov AI (umelá inteligencia), ako je Openai, tvorcovia AI ​​bota Chatgpt.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár