Microsoft najíma riaditeľa pre rozvoj obchodu s kryptomenami

Microsoft najíma riaditeľa pre rozvoj obchodu s kryptomenami

Kryptomeny rastú parabolickým tempom. Ako sa ukázalo, všimol si to technologický gigant Microsoft. Spoločnosť momentálne hľadá zamestnanca na pozíciu riaditeľa rozvoja obchodu s kryptomenami.

od Simona

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Tím pre rozvoj podnikania v oblasti umelej inteligencie a nových technológií hľadá človeka na zostavenie budúcej stratégie Web 3.0. Podľa informácií zverejnených na webe spoločnosti 7. februára bude úlohou zamestnaného na tejto pozícii „vytvoriť základňu na podporu a informovanie o stratégii Microsoft Web 3.0“.

Okrem toho táto úloha zahŕňa poskytovanie poradenstva výkonnému tímu pri dôležitých technologických rozhodnutiach a pláne produktov. Kandidát bude tiež zodpovedný za plánovanie a implementáciu partnerského modelu Microsoft Web 3.0, ktorý zahŕňa infraštruktúru a API.

Príslušný kandidát musí podľa pracovnej ponuky:

Spolupracujte s inžinierskymi tímami v celej spoločnosti, aby ste pochopili, kedy možno existujúcu infraštruktúru použiť, vylepšiť alebo vybudovať. Vypracujte víziu, stratégiu a plán pre model partnerstva Microsoft Web 3.0 vrátane infraštruktúry a rozhraní API.

diem

Microsoft sa ponára hlbšie a hlbšie do kryptomien

V januári druhá najväčšia spoločnosť na svete podľa trhovej kapitalizácie oznámila kúpu Activision Blizzard. Transakcia bola za 95 dolárov za akciu a očakáva sa, že sa uzavrie v roku 2023. Microsoft má v úmysle použiť herné monštrum na vybudovanie vlastného metaverse.

Od chvíle, keď zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg zmenil názov svojej platformy sociálnych médií na Meta, začali v jeho stopách kráčať ďalší technologickí giganti.

V auguste minulého roka si spoločnosť nechala patentovať kryptomenový nástroj, ktorý by vývojárom umožnil jednoducho vytvárať tokeny „nezávislé od hlavnej knihy“. Microsoft v prihláške patentu zdôraznil, že tokenom v súčasnosti „chýba štandardizácia“. Najmä v situáciách zahŕňajúcich medzireťazcové transakcie a opätovné použitie tokenov. Prístup opísaný v patente by umožnil vývojárom súčasne písať kód pre tokeny na rôznych platformách.

Zdá sa, že patent sa zameriava predovšetkým na vývojárov, ktorí využívajú firemné platformy a nie verejné blockchainy.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár