Microsoft chce v boji proti pirátstvu použiť blockchain Ethereum

od Martin Tkáč

Na webových stránkach s pirátskym softvérom vždy kraľoval operačný systém Windows a balík Office. Preto nie je prekvapením, že Microsoft, vývojár oboch produktov, usilovne pracuje na zavedení opatrení, ktoré by zabránili nelegálnej distribúcii.

Argus boj proti pirátstvu

V novej publikácii, ktorú vydalo výskumné oddelenie spoločnosti Microsoft, za účasti vedcov z Alibaba a Carnegie Mellon University, redmondský gigant skúmal motivačný systém založený na blockchaine. Posilnilo by to boj proti pirátstvu.

Výskum mal názov „Argus: Úplne transparentný motivačný systém pre kampane proti pirátstvu“. Nový systém spoločnosti Microsoft je založený na aspekte transparentnosti technológie blockchain. Cieľom spoločnosti Argus, postavenej na blockchaine Ethereum je poskytnúť stimulačný mechanizmus bez dôvery a zároveň chrániť údaje zozbierané z otvorenej anonymnej komunity informátorov.

Vnímame to ako problém distribuovaného systému. Pri implementácii prekonávame súbor nevyhnutných prekážok na zaistenie bezpečnosti napriek úplnej transparentnosti.

Dôkaz o úniku

Argus umožňuje vysledovať pirátsky obsah k samotnému zdroju pomocou vhodného algoritmu vodoznaku. Systém nazývaný „dôkaz úniku“ znamená, že každá správa o úniku obsahu je spojená s postupom skrývania informácií. Týmto spôsobom nemôže nikto iný ako informátor predložiť rovnakú kópiu vodoznaku bez toho, aby ju mal vo svojom vlastníctve.

Vďaka bezpečnosti a praktickosti systému Argus dúfame, že protipirátske kampane v reálnom svete budú po prechode na plne transparentný stimulačný mechanizmus skutočne účinné

Dokument podrobne opisuje problém poplatkov za sieť Ethereum a vysvetľuje, že tím optimalizoval niekoľko krypto operácií.

Technologické spoločnosti na celom svete sa stále viac zaoberajú ochranou duševného vlastníctva a bojom proti pirátstvu. Napríklad Tech Mahindra, IT dcérska spoločnosť indického konglomerátu Mahindra Group, nedávno spustila novú platformu digitálnych zmlúv a práv pre mediálny a zábavný priemysel založenú na blockchaine. Je založený na protokole Hyperledger Fabric od IBM.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár