Michael van de Poppe hovorí, že kurz bitcoinu by mohol byť až 600 000 dolárov

Michael van de Poppe, analytik, ktorého fanúšikovia bitcoinu môžu poznať okrem iného z webovej stránky Cointelegraph, tvrdí, že bitcoin by mohol stáť až 600 000 USD. Svoju býčiu prognózu zdôvodnil.

od Martin Tkáč

Michael van de Poppe uvádza budúcu ATH BTC

Trh s kryptomenami sa nachádza na býčom trhu. V súčasnosti síce popredné digitálne aktíva ešte neprekonali svoje ATH z predchádzajúceho cyklu, ale všetko nasvedčuje tomu, že je to len otázka času. Aj preto sa býci prebúdzajú zo zimného spánku a začínajú sa zaujímať, na aké úrovne sa BTC počas tohto býčieho trhu zdraží.

Michael van de Poppe je známy analytik. V súčasnosti pozorne sleduje dianie na trhu s kryptomenami. Podľa jeho názoru veľkí investori zdražia bitcoin o viac ako pol milióna USD.

Inštitucionálny cyklus povedie k masívnemu prijatiu bitcoinu a pravdepodobnej cene 300 000 až 600 000 USD za bitcoin. Preto je mimoriadne dôležité nahromadiť čo najviac BTC. Ako? Počas korekcií vo výške 20-40 %

– napísal na stránke X.

Vo svojom príspevku van de Poppe neuviedol časový rámec. Dá sa predpokladať, že má na mysli súčasný cyklus, ktorý už nebude poháňaný len „pouličným“ kapitálom a halvingom, ale aj peniazmi ETF (presnejšie: klientov ich emitentov).

PlanB myslí podobne

Podobný názor má aj spoločnosť PlanB. Vo svojom príspevku na X ukázal potenciál rastu BTC v súčasnosti. Ak jeho predpovedi veríme, na konci tohto býčieho trhu by sme za 1 BTC mohli platiť viac ako 400 000 USD.

V súčasnosti stojí jeden bitcoin približne 51 700 USD, čo znamená denný skok o 1 %. Pred siedmimi dňami sme za túto kryptomenu platili takmer toľko ako dnes.

Na druhej strane ethereum opäť prekonalo hranicu 3 000 USD. V priebehu týždňa zdražel až o 8 percent. Od včera sme zaznamenali nárast o 2,7 percenta.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár