Michael Saylor zdecimoval bitcoinovú kritiku Charlieho Mungera

Saylor: „Nie je Charlie Munger dosť starý na to, aby bol vašim pradedom? Chodíte si pre rady o investíciách do nových technológii k vášmu pradedovi?” 

od Rastislav Vasilišin

Newsletter news
Charlie Munger, miliardár a pravá ruka Warrena Buffetta, nie je žiadnym bitcoinovým nadšencom. Popravde by ho najradšej úplne zakázal. 

Michael Saylor

  1. januára, hneď po oslavách svojich 99. narodenín, sa k tejto téme opäť vyjadril. 

Munger znova potvrdil svoj postoj, podľa ktorého bitcoin nie je aktívom a nespĺňa kritériá  meny. Tiež dodáva, že nedostatočná regulácia krypto sektora môže aj naďalej podporovať rôzne krypto podvody. 

Michael Saylor, zakladateľ a šéf MicroStrategy, však okamžite v piatok, 3. februára v rozhovore pre CNBC reagoval na komentár Charlieho Mungera. 

Aj keď Saylor tento postoj plne chápe, napriek tomu považuje Mungerovu analýzu za žalostne neobjektívnu.  

Podľa Saylora by bol Mungerovo pohľad na bitcoin úplne iný, keby bol šéfom veľkého podniku v Nigérii, Libanone alebo Venezuele. Občania týchto krajín ešte nedávno len  bezmocne sledovali, ako sa ich miestne meny zrútili na nulu a štát im zhabal všetok majetok.

Michael Saylor

Podľa šéfa MicroStrategy je dôvodom Mungerovej zaujatosti aj fakt, že podobne ako väčšina západných inštitucionálnych lídrov, vyjadruje svoj názor na bitcoin bez toho, aby ho dôsledne poznal.  

„Charlieho Mungera a ďalších západných inštitucionálnych lídrov neustále žiadame, aby vyjadrili svoj názor na bitcoin, avšak zatiaľ nemali čas si ho ani preštudovať,“ povedal Michael Saylor.

Dodal: „Ak by to urobili, pochopili by, podobne ako analytik Joseph Vafi, že čoraz viac inštitucionálnych investorov pracuje na svojich globálnych stratégiách digitálnych aktív. Tiež by si mali uvedomiť, že ako naznačujú trhové trendy, výrazne rastie ich mainstreamové prijatie.“  

V ďalšom rozhovore si však servítku na ústa už nedával a redaktorke na otázku, čo hovorí na kritiku Mungera odpovedal: 

„Nie je Charlie Munger dosť starý na to, aby bol vašim pradedom? Chodíte si pre rady o investíciách do nových technológii k vášmu pradedovi?”

A k tomu sa nedá nič dodať. 

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár