Michael Saylor verí, že bitcoin je lepší ako zlato

Bitcoin je lepší ako fyzický majetok, hovorí Michael Saylor z MicroStrategy, ktorý sa objavil na austrálskom kryptomenskom dohovore. Počas svojho prejavu zdôraznil výhody najstaršej kryptomeny na svete.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Bitcoin je lepší ako zlato

Saylor zdôraznil, že za bitcoinom stojí sieť minerov a energie v hodnote 20 miliárd dolárov.

Potom poukázal na to, že tradičné aktíva ako zlato (vo veľkých množstvách) a pôdu nie je možné preniesť na veľké vzdialenosti.

– Ak máte nehnuteľnosť v Afrike, nikto si ju od vás nebude chcieť prenajať, ak býva v Londýne. Ale ak máte milión dolárov v bitcoinoch, môžete ich požičať komukoľvek na svete, vysvetlil.

Vyzdvihol aj vysoké životné náklady a dane spojené s dlhodobým vlastníctvom a dedením fyzického majetku, ktoré pri bitcoine neexistujú.

– Bitcoin predstavuje majetok, ktorý môžete získať v malých kúskoch, ktoré môžete nosiť so sebou, kamkoľvek idete. Môžete ho odovzdať svojim deťom a potom vaše deti ho dajú svojim deťom, povedal.

Podľa Saylora len ľudia ako kráľ Karol III. môžu darovať svoje bohatstvo bez obáv o zdanenie „pokiaľ nejde o bitcoiny“.

Dodal, že bitcoinová sieť nebola hacknutá viac ako 13 rokov a teraz je „najbezpečnejšou sieťou na svete“.

Nakoniec zakladateľ MicroStrategy zdôraznil, že blockchain bitcoinu je pravidelne aktualizovaný, vďaka čomu je sieť rýchlejšia a bezpečnejšia. Spomenul aj inovácie v aplikáciách 2. a 3. vrstvy.

Bitcoin, je lepsi ako zlato

Mike McGlone si myslí to isté

Analytik Bloomberg Mike McGlone nedávno vyjadril názor, že bitcoin má dobrú pozíciu na to, aby si udržal náskok pred akciami, pokiaľ ide o relevantnosť. Ako dodal, tradičný finančný trh čelí veľkej kríze.

Bitcoin je žolík v balíčku kariet, je teraz pripravenejší na lepší výkon, keď akcie klesnú

– napísal.

Ako dodal, bitcoin smeruje k bezpečnému prístavu, niečomu podobnému ako „zlato a dlhopisy“.

Cointelegraph sa na druhej strane domnieva, že zatiaľ čo bitcoin môže nasledovať ocenenie štátnych dlhopisov a zlata, Ethereum (ETH) „môže mať vyššiu koreláciu s akciami“.Michael Saylor verí, že bitcoin je lepší ako zlato

Bitcoin je lepší ako fyzický majetok, hovorí Michael Saylor z MicroStrategy, ktorý sa objavil na austrálskom kryptomenskom dohovore. Počas svojho prejavu zdôraznil výhody najstaršej kryptomeny na svete.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár