Michael Saylor radí Turecku prejsť na BTC

od Martin Tkáč

Michael Saylor z Microstrategy verí, že Turci môžu „prosperovať“ aj napriek kolapsu ich meny. Podmienkou je prejsť na bitcoin.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Turecko prejde na BTC?

Turecká líra, národná mena Turecka sa voči doláru už niekoľko mesiacov znehodnocuje. Je možné, že Turci sú už len krôčik od vstupu do hyperinflačnej fázy.

V septembri prezident Recep Erdogan vyhlásil bitcoinom vojnu. Michael Saylor z MicroStrategy teraz poradil obyvateľom krajiny, aby premenili svoje úspory na bitcoiny, aby si ušetrili nákupnú hodnotu.

„Turecká líra sa v utorok obchodovala na svojom historickom minime 12,50 líry za 1 dolár, to sa stalo po znehodnotení o ďalších 7 %.
Ak chcete prežiť, premeňte svoj pracovný kapitál z TRY na USD. Ak chcete rásť, premeňte celý svoj kapitál z TRY na #BTC

Saylorova myšlienka však už nie je významovo originálna. Už dlho je známe, že ľudia v krajinách s vysokou infláciou (alebo hyperinfláciou) utekajú od svojich národných mien za inými aktívami, ktoré si zachovávajú hodnotu. V praxi ide o doláre alebo po novom aj bitcoiny.

Uvedené si všímajú aj politici, hoci nie vždy chápu podstatu problému. A tak napríklad venezuelské úrady v reakcii na hyperinfláciu zaviedli svoju digitálnu menu – petro. Ako ukázal výskum, obyvatelia krajiny nechceli používať novú e-formu fiat meny. Stále preferovali bitcoiny alebo doláre.

Majk Spirit NFT

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár