Michael Saylor poukazuje na to, čo je hnacou silou prijatia a ceny BTC

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy, ktorá investuje do BTC, Michael Saylor, sa opäť vyjadril ku kryptomenám. Podľa jeho názoru je prijatie bitcoinu v súčasnosti poháňané okrem iného infláciou dolára.

od Simona

Inflácia poháňa prijatie bitcoinu

V nedávnom rozhovore pre CNBC Saylor uviedol, že prijatie bitcoinu nútia dva hlavné faktory. Prvým je strach z inflácie, ktorý vedie k strate dôvery vo fiat meny. To následne vedie k tomu, že investori sa obracajú k aktívam, ako je BTC.

„Existujú makroekonomické obavy z inflácie, a keď dôjde k inflácii, ľudia strácajú dôveru vo fiat meny. To znamená, že si začínajú uvedomovať, že všetko, čo je oceňované na základe peňažných tokov, je menový derivát, a bitcoin nie je oceňovaný na základe peňažných tokov,“ vysvetlil.

Okrem toho všetkého je tu aj banková kríza. Už sme boli svedkami krachov bánk Silvergate Bank, Signature Bank, Silicon Valley Bank a najnovšie First Republic Bank. Tieto udalosti podľa Saylora podkopali dôveru investorov v bankový systém.

„Krach bánk spôsobuje, že ľudia v západnom svete začínajú trochu strácať dôveru v bankový systém, ale pamätajú si, že bitcoin je banka v kyberpriestore, ktorú riadi nekorupčný softvér… Takže je to kombinácia strachu z inflácie a rizík spojených s bankami, ktorá poháňa prijatie bitcoinu,“ povedal.

Bitcoin

Spoločnosť MicroStrategy neustupuje od svojich plánov v oblasti BTC

Saylor tiež zopakoval, že spoločnosť MicroStrategy stále drží bitcoiny, ktoré nakúpila. Spoločnosť bude pokračovať v akumulácii digitálnych aktív, keďže verí v ďalší nárast na grafe výmenného kurzu BTC/USD. Zdôraznil tiež, že „skutočným kľúčom k bitcoinu“ je hromadenie. Tvrdí, že akcionári a držitelia dlhopisov jeho spoločnosti pochopili, že MicroStrategy je „dlhodobý HODLer“.

Pokiaľ ide o faktory, ktoré spôsobujú rast BTC, Saylor môže mať pravdu. Nedávne pády bánk považujú investori do kryptomien za niečo pozitívne pre BTC. Okrem toho je pozadím naďalej vysoká inflácia v USA, ktorá veľmi pomaly klesá (ešte v marci bola 5 % – cieľ Fedu je 2 %). Najnovšie oznámenie Federálneho rezervného systému zase vedie k presvedčeniu, že americké menové orgány už nebudú zvyšovať úrokové sadzby, čo zase takmer určite podporí nový býčí trh s kryptomenami (rozhodnutie otvorí kohútik peňazí, ktorý zaplaví burzy rizikových aktív).

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár