Michael Saylor opäť predpovedá: Bitcoin za milión dolárov

od Michaela

Jeden z najväčších podporovateľov BTC – Michael Saylor opäť vyhlásil, že aktívum je lepším finančným nástrojom ako zlato. Urobil aj veľmi odvážnu predpoveď – BTC za milión dolárov.

NEWSLETTER okrypte.sk

Bitcoin je jedinečný

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoluzakladateľ a CEO MicroStrategy Michael Saylor je jedným z najväčších podporovateľov pôvodnej kryptomeny. V posledných rokoch opakovane zdôrazňoval jeho výhody, medzi ktoré patrí aj to, že môže slúžiť ako poistka proti inflácii. Aj keď je BTC momentálne ďaleko od svojich historických maxím z minulého roka, Saylor zostáva optimistom.

V rozhovore pre CNBC uviedol, že krátkodobá volatilita nie je dôvodom na obavy. Kryptomenový priestor sa podľa jeho názoru delí na „popieračov“, „skeptikov“ a „priaznivcov“ bitcoinu. Prvé dve skupiny trvajú na tom, že tieto aktíva nie sú skutočné alebo že vláda s nimi skôr či neskôr zakáže obchodovanie.

Obe skupiny sa podľa Saylora mýlia. Namiesto zmiznutia alebo poklesu na nulu podľa neho BTC vystrelí až 1 milión dolárov.

Američan uviedol, že bitcoin je „unikátny“, pretože na svete neexistuje sieť, ktorá by bola tak dobre prijímaná a tak bezpečná.

Je to samozrejme lepšie ako zlato a čokoľvek, čím by zlato mohlo byť.

Generálny riaditeľ sa okrem toho zaoberal návrhom regulačného zákona, ktorý je vhodný pre kryptomeny a ktorý senátorky Cynthia Lummis a Kirsten Gillibrand navrhli začiatkom tohto týždňa. Zákon podľa neho vidí budúci potenciál bitcoinu. Ak sa implementuje, dokáže širokej verejnosti, že digitálne aktíva sú „to pravé“.

Bitcoin milión dolárov

Nie prvýkrát

Pred niekoľkými týždňami urobil Saylor veľmi podobnú predpoveď pre bitcoin a predpovedal, že v budúcnosti presiahne jeden milión dolárov.

Cieľová cena neexistuje. Očakávam, že budem navždy nakupovať BTC na miestnej špičke. Očakávam, že BTC pôjde do miliónov. Takže sme veľmi trpezliví. Veríme, že toto je budúcnosť peňazí.

MicroStrategy začala investovať do BTC v auguste 2020. Neskôr nakupovala vždy, keď sa dalo. Celkovo sa v jeho firemnom trezore nachádza takmer 130 000 BTC. Berúc do úvahy predchádzajúce vyjadrenia Saylora, spoločnosť nemá v úmysle vzdať sa svojich BTC, práve naopak, nazbiera ešte viac mincí.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár