Michael Saylor je toho názoru, že trhy nie sú pripravené na bitcoinové dlhopisy

Michael Saylor je toho názoru, že trhy nie sú pripravené na bitcoinové dlhopisy

od Martin

Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor uviedol, že tradičné finančné trhy nie sú pripravené na dlhopisy kryté BTC.

Michael Saylor: Trhy na to nie sú pripravené

Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor verí, že tradičné finančné trhy ešte nie sú pripravené na dlhopisy kryté bitcoinami. Saylor pre Bloomberg povedal, že si želá, aby prišiel deň, keď sa s dlhopismi krytými bitcoinami bude obchodovať rovnakým spôsobom ako s cennými papiermi krytými hypotékami.

Varoval však, že „trh na to teraz nie je pripravený.“

Ďalším najlepším nápadom je termínovaný úver vo veľkej banke – dodal.

Jeho komentáre prichádzajú dva dni po tom, čo dcérska spoločnosť MicroStrategy – MacroStrategy oznámila, že si vzala pôžičku 205 miliónov dolárov krytú bitcoinami.

Cieľ? Kúpte si ešte viac bitcoinov. Toto rozhodnutie bolo jedinečné v tom, že znamenalo prvú pôžičku MicroStrategy oproti jej vlastným rezervám BTC, ktoré sú teraz ocenené na približne 6 miliárd dolárov.

Je vhodné dodať, že podobný názor ako Saylor má aj salvadorská vláda, ktorá sa rozhodla odložiť emisiu bitcoinových dlhopisov v hodnote 1 miliardy dolárov. Podľa ministra financií Salvádoru Alejandra Zelayu toto rozhodnutie diktovala všeobecná neistota na globálnom finančnom trhu. Ako dôvod toho druhého poukázal na vojnu na Ukrajine.

Saylor tiež povedal, že dlhopisy El Salvadoru, ktoré majú byť založené na BTC, by boli o niečo rizikovejšou investíciou ako pôžička jeho spoločnosti krytá bitcoinmi.

„Je to hybridný štátny dlhový nástroj,“ vysvetlil.

bitcoin

Dodal, že zostáva mimoriadne optimistický, pokiaľ ide o dlhodobý potenciál dlhopisov krytých bitcoinami, dokonca zašiel tak ďaleko, že povedal, že pre mestá ako New York by bolo dobré používať BTC ako dlhový nástroj.

„New York City by mohlo vydať 2 miliardy dlhov a kúpiť bitcoiny v hodnote 2 miliárd – bitcoin tvorí 50 % zisku alebo viac, dlh stojí 2 % alebo menej,“ povedal.

Spoločnosť s množstvom kryptomien

MicroStrategy k dnešnému dňu nazhromaždila až 125 051 BTC – čo pri súčasnej cene približne 44 550 USD zodpovedá 5,5 miliardám USD.

Stojí za to dodať, že kroky Saylor postupne premenili MicroStrategy na čiastočne pákovú holdingovú spoločnosť na bitcoinovom trhu, pričom akcie úzko korelovali s cenou pôvodnej kryptomeny.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár