Michael Saylor je obvinený z neplatenia daní už viac ako 10 rokov

District of Columbia žaluje zakladateľa a generálneho riaditeľa MicroStrategy Michaela Saylora za to, že údajne nikdy nezaplatil okresnú daň z príjmu. Je to na obdobie viac ako desať rokov. Informáciu priniesol generálny prokurátor Karl A. Racine.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Saylor nezaplatil daň?

Okrem toho Racine tweetoval, že jeho úrad žaluje MicroStrategy „za sprisahanie, ktoré má pomôcť vyhnúť sa plateniu daní“. Je to viac ako 20 miliónov dolárov. V nasledujúcom tweete Racine tiež napísal, že obžaloba bola „prvou žalobou vznesenou v rámci nedávno zmeneného okresného zákona s cieľom povzbudiť informátorov“, aby informovali úrady o daňových poplatníkoch, „ktorí obchádzajú naše daňové zákony tým, že uvádzajú nepravdivé informácie o mieste svojho pobytu“.

Akcie MicroStrategy v reakcii klesli o viac ako 4 %. Vo vyhlásení Saylor uviedol, že hoci ústredie MicroStrategy je vo Virgínii, presťahoval sa do Miami Beach.

Florida je miesto, kde žijem, volím a pôsobím v porote a je centrom môjho osobného a rodinného života

– vysvetlil.

Pri všetkej úcte nesúhlasím s postojom District of Columbia a čakám na spravodlivé riešenie na súde

– dodal.

Podľa kópie sťažnosti, ktorú mal CoinDesk k dispozícii, však Saylor býval v penthouse vo Washingtone, pričom „predstieral“, že je obyvateľ Floridy alebo Virgínie, kupoval si tam nehnuteľnosti a registroval sa tam ako volič. Podľa úradov naďalej žil v hlavnom meste krajiny najmenej 183 dní v roku, čo je minimum na to, aby mohol byť „legálnym rezidentom“.

žaloba michaela salora

Kancelária okresného prokurátora tiež tvrdila, že Saylor nariadil MicroStrategy, aby nahlásila jeho pobyt na Floride na formulároch podaných v USA pre Internal Revenue Service, teda americký daňový úrad.

Nekôr kancelária generálneho prokurátora tiež uviedla, že Saylor sa vyhol plateniu daní vo výške viac ako 25 miliónov dolárov okresu a žiada od neho vrátenie daní, škôd, občianskoprávnych sankcií a iných podobných poplatkov.

Saylor nedávno odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa svojej spoločnosti. Oficiálne preto, lebo sa chcel zamerať na plány spoločnosti s bitcoinom. MicroStrategy to všetko vo vyhlásení nazvala „daňový prípad pána Saylora“.

Spoločnosť nezodpovedala za jeho každodenné záležitosti a nedohliadala na jeho jednotlivé daňové povinnosti

– spoločnosť sa vymedzuje od Saylora.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár