Michael Saylor hovoril o právnej povahe bitcoinu a etherea

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor povedal, že ethereum (ETH) je „cenný papier“. Bitcoin (BTC) je v jeho očiach jedinou komoditou na trhu s kryptomenami.

NEWSLETTER okrypte.sk
Michael Saylor hovorí o tom, čo sú BTC a ETH

V rozhovore pre Altcoin Daily bol Saylor požiadaný o jeho názor na klasifikáciu BTC a ETH ako komodít. Takto sa na obe kryptomeny pozerajú americkí politici ako Kirsten Gillibrand a Cynthia Lummis, ako aj predstavitelia Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC).

Saylor poskytol súhrn základných rozdielov medzi sieťami Bitcoin a Ethereum.

Myslím, že ether je cenný papier, myslím, že je to celkom zrejmé, bol vydaný cez ICO, je za tým manažérsky tím, bol tam hard fork, je bombou náročnosti, ktorá sa odďaľuje

– povedal

Generálny riaditeľ tiež dodal, že neustála potreba aktualizácií softvéru v sieti vedenej špecifickým tímom naznačuje, že ETH je bezpečnostné riziko.

Aby bolo digitálne aktívum klasifikované ako komodita, hovorí Saylor, musí byť podporované „úplne decentralizovaným protokolom, v ktorom nikto nemôže nič zmeniť, aj keby chcel“.

Na to, aby bolo niečo komoditou, nemôže existovať emitent a nemôže robiť rozhodnutia

 – povedal

Cenné papiere sa vo všeobecnosti chápu ako konvertibilné a obchodovateľné finančné nástroje, ktoré sa používajú na získanie kapitálu na verejných alebo súkromných trhoch. Na druhej strane komodity sa považujú za tovar alebo aktíva, ktoré majú peňažnú užitočnosť.

Aktíva ako zlato a striebro sa považujú za tvrdé komodity, zatiaľ čo mäkké komodity sú komodity ako ryža a čaj.

Saylor zopakoval, že BTC je komodita, pretože jadro bitcoinovej siete nemožno zmeniť, rovnako ako fyzické zloženie zlata.

Až na to, že bitcoinová sieť bola v priebehu rokov mnohokrát vylepšená. Najznámejším príkladom je Taproot soft fork z novembra 2021, ktorého cieľom bolo zlepšiť blockchain škálovanie a súkromie.

michael salor

Iné projekty

Keď sa ho pýtali na jeho názor na iné kryptomeny, ako je token Cardano (ADA), Saylor zopakoval, že „všetky coiny zo siete proof-of-stake sú cenné papiere.

MicroStrategy už skôr signalizovala, že jedným z hlavných dôvodov, prečo uprednostňuje BTC pred všetkými ostatnými aktívami mimo trhu, je to, že má obavy, že altcoiny sú v skutočnosti cenné papiere, ktoré môžu byť regulované spôsobmi, ktoré sú zatiaľ pre investorov nejasné.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár