Michael Saylor hovorí o rezignácii na post generálneho riaditeľa MicroStrategy

od Simona

Začiatkom tohto týždňa bolo oznámené, že Michael Saylor odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa MicroStrategy. Jeho funkciu prevzal súčasný prezident spoločnosti a bývalý finančný riaditeľ Phong Le. Bývalý generálny riaditeľ softvérového giganta na svoj komentár k celej záležitosti nenechal dlho čakať. Médiám poskytol rozhovor, ktorým svoje rozhodnutie odôvodnil.

NEWSLETTER okrypte.sk

Zmeny na pozícii v MicroStrategy

Saylor vo svojom vyhlásení o rezignácii z pozície generálneho riaditeľa Microstrategy vysvetlil, že išlo o jeho nezávislé rozhodnutie. Tvrdí, že to má spoločnosti umožniť lepšie napĺňať investičné ciele týkajúce sa bitcoinu a tie, ktoré súvisia so softvérom. To je v skutočnosti hlavnou činnosťou spoločnosti, hoci MicroStrategy sa dnes spája skôr s bitcoinovou veľrybou.

Michael Saylor v rozhovore pre Yahoo Finance Live 3. augusta vysvetlil, že náplňou práce generálneho riaditeľa je „predovšetkým riadenie softvérovej spoločnosti“. Bitcoin Bull oznámil, že vymenovanie Phonga Lea za generálneho riaditeľa spoločnosti bolo plánované od chvíle, keď MicroStrategy vzrástla na 2200 zamestnancov a tisíce zákazníkov:

„Na pláne nástupníctva s ním pracujeme asi štyri roky, pričom asi pred dvoma rokmi bol prvým prevádzkovým riaditeľom a potom prezidentom.“

Saylor poukazuje na to, že zatiaľ čo Phong pôsobil ako prezident a finančný riaditeľ spoločnosti, MicroStrategy „vstúpila do fázy akumulácie bitcoinov a ich súvaha vzrástla o miliardy dolárov“. Dodal tiež, že to bol katalyzátor, ktorý umožnil spoločnosti „povýšiť Phonga na prezidenta a generálneho riaditeľa“. Navyše prezradil, že on sám už dlhšie plánoval prevziať funkciu výkonného prezidenta.

microstrategy

Aká bude teraz Saylorova úloha v MicroStrategy?

Pokiaľ ide o jeho budúcnosť ako výkonného predsedu spoločnosti, Saylor zaisťuje, že zostane oddaný podnikaniu:

„Veľa ľudí nevie, že som väčšinovým akcionárom spoločnosti, preto som predsedom predstavenstva. Zostanem predsedom investičného výboru, ktorý dohliada na našu stratégiu získavania bitcoinov, pričom mojou hlavnou úlohou je vzdelávanie, inovácie a práca na príležitostiach technologického lídra.“

V súvislosti s úlohou Phong Le uviedol, že „bude riadiť každodenné podnikanie s podporou Andrewa, nášho nového finančného riaditeľa“.

Tu stojí za zmienku, že v januári tohto roku vtedajší finančný riaditeľ MicroStrategy, Phong Le, zdôraznil úlohu stratégie zvolenej MicroStrategy ohľadom akumulácie a HODLovania bitcoinov v ďalšom rozvoji spoločnosti. Vtedy povedal, že ide o akciu „v zmysle, že ak máme prebytočný peňažný tok alebo nájdeme iné spôsoby získania peňazí, vložíme ich do bitcoinov“.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár