michael salor

Michael Saylor: Bitcoin bude ťažiť z príslušných predpisov

0 komentárov

Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor uviedol, že zavedenie vhodných regulačných pravidiel pre priemysel kryptomien by bolo pre bitcoin veľmi prospešné. Tiež opäť ocenil výhody pôvodnej kryptomeny s tým, že pre inštitúcie je to „jediné aktívum, ktoré je možné investovať“.

Transparentnosť by bola pre BTC dobrá

V nedávnom rozhovore pre Bloomberg sa americký miliardár Michael Saylor podelil o svoje názory na kryptomeny. Generálny riaditeľ spoločnosti Microstrategy okrem iného povedal, o regulačných problémoch a výhodách bitcoinu.

Regulácia a transparentnosť by podľa neho mali pozitívny vplyv na celý trh. Môžu tiež znížiť volatilitu bitcoinu a zvýšiť jeho popularitu medzi verejnosťou. Inštitucionálne prijatie by sa krátko potom tiež urýchlilo:

Je tu potrebná jasnosť. Regulácia kryptomeny a jasnosť v tomto odvetví by znížili volatilitu v bitcoinovom priestore a zvýšili dôveru verejnosti v bitcoiny.

Michael Saylor, známy ako jeden z najväčších podporovateľov BTC, opäť preukázal svoju podporu tomuto majetku. Povedal, že BTC je „komoditným skladom hodnoty, ktorý je možné držať nasledujúcich 30 rokov“. Tiež uviedol, že v iných krypto projektoch, ako sú solana a ethereum, sa dá zarobiť veľa peňazí, ale nesú aj „vysoké riziko“.

Saylor pripomenul, že jeho organizácia MicroStrategy investuje iba do bitcoinu. Nedávno dokonca kúpila značnú časť tohto majetku 5 050 BTC v hodnote okolo 240 miliónov dolárov. Celkové vlastníctvo MicroStrategy sa tak rozrástlo na viac ako 114 000 mincí.

zdroj: bitcoin.opl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár