Michael Saylor: Bitcoin bude ťažiť z príslušných predpisov

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor uviedol, že zavedenie vhodných regulačných pravidiel pre priemysel kryptomien by bolo pre bitcoin veľmi prospešné. Tiež opäť ocenil výhody pôvodnej kryptomeny s tým, že pre inštitúcie je to „jediné aktívum, ktoré je možné investovať“.

Transparentnosť by bola pre BTC dobrá

V nedávnom rozhovore pre Bloomberg sa americký miliardár Michael Saylor podelil o svoje názory na kryptomeny. Generálny riaditeľ spoločnosti Microstrategy okrem iného povedal, o regulačných problémoch a výhodách bitcoinu.

Regulácia a transparentnosť by podľa neho mali pozitívny vplyv na celý trh. Môžu tiež znížiť volatilitu bitcoinu a zvýšiť jeho popularitu medzi verejnosťou. Inštitucionálne prijatie by sa krátko potom tiež urýchlilo:

Je tu potrebná jasnosť. Regulácia kryptomeny a jasnosť v tomto odvetví by znížili volatilitu v bitcoinovom priestore a zvýšili dôveru verejnosti v bitcoiny.

Michael Saylor, známy ako jeden z najväčších podporovateľov BTC, opäť preukázal svoju podporu tomuto majetku. Povedal, že BTC je „komoditným skladom hodnoty, ktorý je možné držať nasledujúcich 30 rokov“. Tiež uviedol, že v iných krypto projektoch, ako sú solana a ethereum, sa dá zarobiť veľa peňazí, ale nesú aj „vysoké riziko“.

Saylor pripomenul, že jeho organizácia MicroStrategy investuje iba do bitcoinu. Nedávno dokonca kúpila značnú časť tohto majetku 5 050 BTC v hodnote okolo 240 miliónov dolárov. Celkové vlastníctvo MicroStrategy sa tak rozrástlo na viac ako 114 000 mincí.

zdroj: bitcoin.opl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár