Michael J. Hsu, americký kontrolór meny chce viac regulácií kryptomien

od Martin Tkáč

V komentároch na kongrese American Fintech Council 2021, úradujúci menový kontrolór v USA, Michael J. Hsu, vyzval politikov, aby vytvorili viac regulácií, ktoré by sa vzťahovali na spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami.

Michael J. Hsu chce regulovať trh s kryptomenami

Veľké spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami, najmä emitenti stablecoinov s veľkou kapitalizáciou, by mali podliehať komplexnému konsolidovanému dohľadu. Federálne a štátne bankové regulačné orgány by zároveň mali uprednostňovať vývoj zákonov, personálnych a kontrolných prístupov, aby sa takéto firmy bezpečne dostali do regulačnej oblasti. To by jasne rozlišovalo medzi bezpečnými kryptomenovými spoločnosťami a spoločnosťami, ktoré sú len čiastočne regulované a už majú na svedomí nešťastia ako Binance a Tether, povedal Hsu na kongrese.

Pripomeňme, že Úrad pre kontrolu mien v USA je zodpovedný za regulačný dohľad nad federálnymi bankami pôsobiacimi v celej krajine.

Rýchla expanzia a miešanie veľkoobchodných a maloobchodných aktivít v niektorých kryptomenových spoločnostiach vyvoláva otázku, či by malo dôjsť k oddeleniu takýchto aktivít v kryptomenovom priestore v štýle Glass-Steagall, “dodal Hsu.

Glass-Steagall je zákon zavedený Kongresom Spojených štátov amerických v roku 1933, ktorého hlavným ustanovením bol zákaz spájania komerčných aktivít bánk s investičnými aktivitami. Dodajme, že podľa niektorých komentátorov, napríklad senátora Bernieho Sandersa alebo Roberta Reicha, bolo zrušenie tohto zákona v neskorších rokoch dôležitým faktorom spustenia finančnej krízy v roku 2008. Ekonómovia ako Paul Krugman a Ben Bernanke, predseda Federálnym rezervným systémom v rokoch 2006 – 2014 sa však domnievajú, že ide o nesprávnu diagnózu.

Rastú „obete“ kryptomien?

Hsu hovoril aj o temných stránkach trhu s kryptomenami.

„V priestore kryptomien je rýchly rast počtu používateľov a celkovej trhovej hodnoty kompenzovaný iba nárastom podvodov a sťažností spotrebiteľov,“ povedal.

Nedodal však, že kryptomeny pomáhajú ľuďom zarábať veľké sumy, ktoré menia ich životy. Ukazuje sa, že veľa ľudí, ktorí si zarobili na súčasnom boome BTC, sa rozhodli dať výpoveď zo svojej súčasnej práce. Nová štúdia zistila, že išlo väčšinou o pracovníkov nespokojných so svojimi mzdami.

Písali sme o tom tu.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár