MiamiCoin vygeneroval pre mesto Miami milióny dolárov v BTC

od Martin Tkáč

Preteky o to, kto sa stane najväčším americkým centrom kryptomien, sa zintenzívňujú. V súčasnosti preberá vedenie mesto Miami, ktoré generuje zisky miliónov dolárov z vkladov MiamiCoin.

Miami bude obyvateľom distribuovať bezplatné bitcoiny

Podľa starostu mesta Francisa Suareza bude mať každý obyvateľ Miami s digitálnou peňaženkou nárok na dividendu v bitcoinoch.

„ Budeme prvým mestom v Amerike, ktoré daruje bitcoinové zisky ako dividendy priamo svojim obyvateľom, “povedal Suarez v rozhovore 11. novembra.

Pripomeňme, že CityCoins stojí za MiamiCoin, ktorý spustil túto kryptomenu v auguste. Ten má pomôcť financovať mestské projekty a generovať zisk pre Miami.

MiamiCoin prinieslo mestu zisk presahujúci 21 miliónov dolárov. Portfólio projektu potom prevedie vklady MiamiCoinu na USD. Ak zisky zostanú na terajšej úrovni, povedal Suarez, mohli by byť schopné plne pokryť určité segmenty potrieb mesta.

Mesto zatiaľ plánuje dať niektorým obyvateľom dar v BTC.

„Chystáme sa vytvoriť digitálne peňaženky pre našich obyvateľov,“ povedal Suarez. „A my im ponúkame bitcoiny priamo zo ziskov MiamiCoinu,“ dodal.
Konečným cieľom je dostať bitcoiny do rúk stále väčšiemu počtu ľudí, povedal.

Miami BTC centrum v USA

Pokiaľ ide o miestnych zákonodarcov, Suarez je jedným z najväčších a najznámejších podporovateľov bitcoinu v americkej politike. Len minulý týždeň Suarez a zvolený starosta New Yorku Eric Adams oznámili, že budú prijímať svoje ďalšie výplaty v bitcoinech. K dvom sa rýchlo pridala Jane Castor, starostka Tampa Bay na Floride.

Vo februári starosta Suarez oznámil svoje plány premeniť mesto Miami na centrum kryptomien v USA. Cieľom je dosiahnuť to prijatím „najprogresívnejších zákonov o digitálnych aktívach“ v krajine. Dodajme, že organizátori tohtoročnej bitcoinovej konferencie v Miami sa mohli pochváliť obrovskou návštevnosťou. Udalosť sa zapísala aj do histórie, pretože práve tam prezident Salvadoru oznámil, že bitcoin bude v jeho krajine platobným prostriedkom.

Všimnite si tiež, že v dôsledku Suarezovho oznámenia cena MiamiCoinu vyskočila o 18% na denné maximum 0,02369489 USD podľa CoinGecko.

zdroj: decrypt.co, pexels.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár